Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo na téma Nájemné bude opět vyšší – 20. 10. živě

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 20. října od 21:30 hodin Máte slovo v přímém přenosu s Michaelou Jílkovou, Martinem Žárským, Danem Jiránkem, Pavlem Zeithammerem a Janem Černým tváří v tvář problémům: Je nutné opět zvyšovat nájemné? Jak je to se sociálními byty a příspěvky na bydlení? Jaká jsou řešení pro občany, kteří nemohou zvýšené nájemné zaplatit?

Sdílet

Nejen o těchto otázkách bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat s náměstkem ředitele Úřadu práce ČR Martinem Žárským, předsedou Svazu měst a obcí a primátorem Kladna Danem Jiránkem, majitelem 14 domů ve Šluknově Pavlem Zeithammerem, ředitelem Programů sociální integrace společnosti Člověk v tísni Janem Černým a dalšími hosty.

Některá města a obce připravují na příští rok opětovné zvýšení nájemného. Tento nepopulární krok hájí tím, že musí být dobrými hospodáři a svůj majetek nemohou pronajímat pod cenou. Výše nájemného by měla odpovídat obvyklé ceně v daném místě a čase. Ceny tedy určuje trh. Ale co budou dělat lidé s nižšími příjmy, kteří na zaplacení tržního nájemného nemají peníze? Přestěhují se senioři, matky samoživitelky nebo sociálně slabší rodiny do sociálních bytů, nebo dostanou příspěvek na bydlení, který jim pomůže svízelnou situaci řešit?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti.

Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 27. 10. na ČT1 od 21:30 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).