Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Řidiče trápí rozbité silnice

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 28. 6. na Jedničce od 21:25 hodin Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou, Michalem Haškem, Ivo Tomanem a zástupci různých skupin účastníků silničního provozu tváří tvář problému stav našich silnic.

Sdílet

Kdo může za špatný stav našich silnic? Jak budou vozovky vypadat po další zimě? Proč se neopravují? Jak tento stav ovlivňuje bezpečnost jízdy? Nejen o těchto palčivých otázkách bude v přímém přenosu moderátorka Michaela Jílková diskutovat s předsedou Asociace krajů ČR JUDr. Michalem Haškem, náměstkem ministra obrany Ing. Ivo Tomanem, dopravci, odborníky na dopravu a řidiči.

Řidiči na českých silnicích zažívají každý den peklo. Stav našich komunikací po letošní kruté zimě je katastrofální. Řada úseků marně volá po opravách, ale na látání děr je méně peněz než loni. V letošním roce mají správci silnic jen 1,26 miliardy korun, v loňském roce to bylo přibližně o tři miliardy více, ale ani tento rozpočet zdaleka nestačil. Ministerstvo financí říká, že rozpočet není nafukovací a víc peněz zkrátka neuvolní. Silničáři varují, že pokud se k opravám přistoupí, bude to jen látání děr, které nic neřeší. Stav silnic po další zimě bude opět horší, protože takové „záplatování“ vydrží většinou jednu sezonu. Kvůli špatnému stavu vozovek roste také počat dopravních nehod, protože řidiči musí kličkovat mezi výtluky, a tím pádem se méně soustředí na situaci na silnici. Navíc dochází k poškození vozidel či pneumatik. Za tato poškození mohou chtít řidiči náhradu u správce silnic, ale tyto kauzy většinou končí u soudu.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).