Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Hazard a nový loterijní zákon čtvrtek 29. 10.

[Tisková zpráva] Jediný pořad, kde s politiky mluvíte osobně – ve čtvrtek 29. října na ČT1 od 21:40 Máte slovo na téma: Hazard a nový loterijní zákon. Rozčilují vás herny ve vašem okolí? Nechali byste je zrušit, anebo vám nevadí?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, generální ředitel Sazky Aleš Hušák, starosta Teplic Jaroslav Kubera a zástupci odborné i laické veřejnosti.

Poslanec KDU-ČSL Cyril Svoboda chce zakázat reklamu na hazard a novelou loterijního zákona zpřísnit podmínky pro provozovatele hracích automatů nebo sázkových her. Města a obce bojují proti hernám už dlouho. Je sice pravda, že obce mají z výherních hracích automatů a vidoeterminálů příjem, ale většina starostů tvrdí, že oželí příjem do obecní pokladny pro blaho občanů. Zatímco starostové se snaží snížit počet hracích automatů, ministerstvo financí povoluje zřizování videoterminálů a z těch nepobírá zisk obec, ale samotné ministerstvo. Obce nejen že nedostanou žádné peníze, ale automatů se nezbaví, navíc jim přibudou starosti s gamblery, zvýšenou kriminalitou, hlukem ve městě apod. Výherní hrací automaty a videoterminály se vzhledově neliší, rozdíl je v tom, že u videoterminálů je prohra daleko rychlejší – je zde totiž možnost vysokých sázek, kdežto v hracích automatech se sází 10, 20 nebo 50 Kč.

Ve studiu se bude moderátorka zamýšlet nad počtem heren v naší republice, ale i nad tím, jaké dopady má hazard na rodiny. Rozčilují občany herny ve městech, nebo jim nevadí? Přejí si občané, aby se zpřísnila pravidla pro provozovatele heren a sázkových kanceláří? To jsou některé otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové – jediný pořad, kde s politiky mluvíte osobně – nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 5. 11. na ČT1 od 21:40 hodin. Na téma – Policie – budou zástupci odborné i laické veřejnosti diskutovat s ministrem vnitra Martinem Pecinou a poslancem Ivanem Langerem. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.