Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Škrty v dotacích pro seniory a handicapované občany – čtvrtek 24. září

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 24. září na ČT1 od 21:40 hod. v přímém přenosu úspěšného diskusního pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na téma: Těžce nemocným a handicapovaným hrozí, že přijdou o dotace. Proč stát škrtá peníze pro nejpotřebnější? Přijdou nemocní a staří lidé od ledna o peníze?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministr pro lidská práva Michael Kocáb a zástupci odborné i laické veřejnosti.

Organizace, které pomáhají těžce nemocným a zdravotně postiženým lidem či týraným osobám apod. mají přijít od ledna díky krizi o státní dotace.

Neziskové organizace tvrdí, že je to jejich naprostá likvidace. A co se stane s lidmi, kterým celé roky pomáhaly? Bezmocní lidé podle jejich názoru přijdou o pomoc, kterou nutně potřebují k důstojnému životu. Hrozí jim samota a život v neutěšených podmínkách.

Ve studiu se bude moderátorka zamýšlet nejen nad škrty v rozpočtu, ale i nad lidským přístupem k problému a nad pomocí bezmocným spoluobčanům. Proč stát šetří na těch nejpotřebnějších? Co se stane s lidmi, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých? To jsou některé otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové – jediný pořad kde s politiky mluvíte osobně – nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 1. října na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Životní úroveň důchodců, o kterém budou diskutovat zástupci odborné i laické veřejnosti s poslancem Petrem Nečasem a stínovým ministrem práce a sociálních věcí Zdeňkem Škromachem. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).