Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Životní situace důchodců – 8. 4.

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 8. 4. na ČT1 od 21:45 Máte slovo s M. Jílkovou tváří v tvář problému: Životní situace důchodců. Pozvání do studia přijali: poslanec Milan Urban a ekonom David Marek.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad otázkami: Jaká je současná situace seniorů? Dá se vyžít z průměrného důchodu? Je v dnešních podmínkách reálné důchody zvyšovat? A kde by stát vzal na tyto výdaje peníze?

Dalším diskutovaným tématem bude návrh sociálních demokratů na vyplácení tzv. třináctého důchodu, důchodová reforma očima Milana Urbana a její šance na realizaci z pohledu Davida Marka.

Jedním ze zásadních volebních témat ČSSD je vyplácení tzv. třináctých důchodů. V praxi se jedná o vyplacení jednorázové částky 2 400 Kč. Měla by být seniorům „přičtena“ k červnovému důchodu. Většina ekonomů tvrdí, že sliby tohoto typu jsou populistické a pokud by se uskutečnily, bude nás to stát přes 5 miliard korun. Současná výše průměrného důchodu je 10 000 korun. Podle sociálních demokratů ale více než polovina důchodců má důchod daleko nižší.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 15. 4. na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.