Hlavní navigace

ČT1: Miluje nemiluje z originálního cyklu Nesmrtelní – 2. 8.

[Tisková zpráva] Každá z nich je jiná, ale každá miluje a chce být milována. Cyklus filmových adaptací klasických literárních děl Nesmrtelní, přenesených do současnosti, pokračuje v úterý 2. 8. na Jedničce od 21:05 premiérou slovenského filmu Miluje nemiluje (2010) na motivy proslulého románu Jane Austenové Rozum a cit.

Sdílet

V melodramatu o dvou sestrách a jejich rozdílných cestách za láskou hrají: Stanislava Pazmányová, Katarína Šafaříková, Diana Hanzelová, Pavel Batěk, Pavel Višňovský, Klára Dubovicová, Filip Tůma, Roman Poláčik, Kristýna Frejová a další. Scénář: Tereza Felixová. Kamera: Martin Žiaran. Režie: Róbert Šveda. (Ve slovenském a českém znění)

Po otcově smrti musejí tři sestry Elena (S. Pazmányová), Mariana (K. Šafaříková) a malá Meggi (D. Hanzelová) kvůli dědickému řízení přenechat rodný dům ve městě nevlastnímu bratrovi. Odstěhují se do městečka na východě Slovenska, do domu po prarodičích. Elena tu začíná učit na základní škole. Ona i právě dospělá Mariana se kromě venkovského prostředí potýkají též s novými známostmi. Elena upřednostňuje pragmatický a rozumný přístup k životu. Jen opatrně si dopisuje s okouzlujícím pražským architektem Edou (Pavel Batěk). Mariana se naplno oddá vášnivému vztahu s pohledným „princem na bílém koni" Vilem (R. Poláčik). Obě prožijí zklamání…

Česká televize připravila na úterní večery premiérový filmový projekt Nesmrtelní. Cyklus deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky, nabízí Jednička od 21:05 hod. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr. Přesto znovu dokazují, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností.

Informace o filmech, rozhovory s herci a tvůrci, fotogalerie, video bonusy, videoarchiv: www.ceskatele­vize.cz/nesmrtel­ni