Hlavní navigace

ČT1: Miroslav Donutil v cyklu Komici na jedničku a komedii Bankrotáři

[Tisková zpráva] Jeden z našich nejoblíbenějších herců Miroslav donutil, bude hostem Petra Nárožného v zábavném cyklu Komici na jedničku ve středu 16. března na ČT1 od 20:55 a od 21:55 zazáří v komedii Zdeňka Zelenky Bankrotáři.

Sdílet

ČT1 | 16. 3. 2011 20:55 | Komici na jedničku – Miroslav Donutil (premiéra)
Vynikající herec vážných i komických rolí a oblíbený vypravěč Miroslav Donutil je posledním hostem Muzea komiků Petra Nárožného. Dále účinkují: J. Suchý, M. Viewegh, J. Hřebejk, Z. Donutilová a Martin Donutil. Režie Alena Činčerová.

www.ceskatele­vize.cz/komici­najednicku

ČT1 | 16. 3. 2011 21:55 | Bankrotáři
Miroslav Donutil a Jiřina Bohdalová v komedii o věčném optimistovi (2003). Dále hrají: J. Somr, F. Němec, V. Postránecký, A. Švehlík, M. Dejdar, S. Postlerová, M. Hrubešová a další. Kamera V. Holomek, scénář a režie Z. Zelenka

Populární český herec a člen činohry Národního divadla v Praze Miroslav Donutil se narodil v Třebíči 7. února 1951. Za volbou herectví stojí zřejmě rodinné geny – jeho rodiče byli ochotníky a dědeček nadšeným vypravěčem. Již za studií hrál Miroslav Donutil v divadle Husa na provázku, v roce 1990 se stal členem činohry souboru pražského Národního divadla, kde působí dodnes. V divadle Husa na provázku ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí (mj. Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu), ale film a televize jeho talent stále přehlížely. Průlom v jeho kariéře nastal roku 1990, kdy začal dostávat před kamerou větší příležitosti. Ačkoli hrál většinou jen vedlejší postavy, mnoho z nich se kladně zapsalo do podvědomí diváků. Ať už to byl poručík Troník v Černých baronech, uhlazený advokát Ulrich z Dědictví aneb Kurvahošigutentag, zarputilý komunista a rázný otec rodiny major Šebek v Pelíškách, nedostatkem sexu strádající herec z Nudy v Brně, nebo farář v na Oscara nominovaných Želarech. Skvělý je ovšem i ve vážných či tragikomicky laděných rolích.

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).