Hlavní navigace

ČT1: Nicolas Cage v premiéře amerického thrilleru Next – 22. 1.

[Tisková zpráva] Vidí svou budoucnost na dvě minuty dopředu. Mohl by zabránit katastrofě? Dozvíte se v sobotu 22. ledna ve 21:20 hodin, kdy Jednička uvede premiéru amerického thrilleru Next (2007). V hlavní roli Nicolas Cage. Režie Lee Tamahori.

Sdílet

Fantastický thriller vznikl podle povídky Zlatý muž od klasika světové science fiction Philipa K. Dicka. Dále hrají J. Mooreová, J. Bielová, P. Falk, T. Kretschmann a další.

Film o filmu: Next o natáčení akční sci-fi vysílá ČT1 v sobotu 22. ledna od 16:50 hod.

Cris Johnson je zdánlivě obyčejný varietní kouzelník, který si pod pseudonymem Frank Cadillac vydělává vystupováním v Las Vegas. Ve skutečnosti má nadpřirozenou schopnost, kterou před okolím tají: dokáže vidět, co se mu přihodí od nynějška za dvě minuty. Díky tomu si umí zajímavě přivydělat sázením v kasinech. Vzbudí tak pozornost agentů CIA, kteří právě řeší hrozící teroristický atomový útok na USA. Tým, vedený sveřepou agentkou Callií Ferrisovou, chce Crise zapojit do pátrání. Když Cris potká krásnou Liz Cooperovou, zamiluje se do ní. Navzdory jeho snahám padne dívka do rukou teroristů. Bohužel všechny situace, které Cris „spatří", končí její smrtí. Dokáže zvrátit chod událostí?