Hlavní navigace

ČT1: nový cestovatelský cyklus Výletníci

[Tisková zpráva] K putování za krásami a zajímavými místy Čech a Moravy pozvou diváky České televize v novém a velmi rozverně pojatém cyklu známí sportovní moderátoři Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský. V prvním dílu, který uvede ČT1 v neděli 10. července od 21:05 hodin, nás zavedou do Polabí na zámek Loučeň, do nymburského pivovaru a také do Hrabalova Kerska.

Sdílet

Tuto neděli začíná bláznivá cesta dvou velmi zvídavých a hravých poutníků a také známých moderátorů Vojtěcha Bernatského a Petra Svěceného po vlastech českých. Během ní nás zavedou do míst, kde je nejen něco zajímavého k vidění, ale kde se také dá prožít spousta legrace. Oba poutníci prošlapávají cestu každému, kdo se nechá pozvat k hledání skrytých perel domova. Proto s nimi putuje i kalkulačka, aby si každý už doma zodpovědně spočítal, kudy může vést i jeho soukromá cesta, pokud najde inspiraci v putování našich výletníků.

V prvním díle nás výletníci nejdříve zavedou na zámek Loučeň, který svými exponáty i pověstnými labyrinty poskytuje jejich věčným klukovinám bohatou příležitost k realizaci. Nejinak tomu bude v národopisném skanzenu či v muzeu motocyklů v Přerově nad Labem, Hrabalově Kersku nebo v spisovatelově oblíbeném pivovaru v Nymburce.

Další díly rozverného putování Petra Svěceného a Vojtěcha Bernatského zavedou diváky do Českého ráje, na jihočeskou Hlubokou, pak na Ostravsko a do Valašského království. Výletníci nás ale provedou také Špindlerovým Mlýnem a pozvou nás nejen do Třeboně, ale trošku překvapivě i do Prahy (prohlídka bude ale netradiční – bez Hradčan a Staroměstského náměstí) a také do Mariánských Lázní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).