Hlavní navigace

ČT1: Oscarová Barbra Streisandová ve slavných muzikálech – 5. a 6. 7.

[Tisková zpráva] Oscara získala tato velká hvězda stříbrného plátna za roli Fanny Briceové. Svým hereckým, pěveckým a tanečním uměním opanuje obrazovky v legendárních muzikálech Funny Girl a Funny Lady, nominovaných na řadu Oscarů. ČT1 je uvádí v premiéře 5. a 6. července od 20:55 a 20:00 hod.

Sdílet

Pondělí 5. 7. na ČT1 od 20:55 Funny Girl (premiéra)
Barbra Streisandová v roli ženy, která ze všeho nejvíc toužila po slávě a po lásce. Oscarový americký muzikál (1968). Dále hrají: O. Sharif, K. Medfordová, W. Pidgeon, M. Questelová, G. Mohr, A. Francisová a další. Režie William Wyler.

Kromě ocenění B. Streisandové Oscarem měl film ještě sedm nominací na toto prestižní ocenění: za nejlepší herečku ve vedlejší roli (Kay Medfordová), za kameru, zvuk, střih zvuku, původní píseň (titulní Funny Girl) a za hudbu.

Budoucí divadelní hvězda Fanny Briceová (B. Streisandová) začíná jako sborová tanečnice v malém divadle. Jeho majitel ji málem vyhodí jako neschopnou. Ve skutečnosti je Fanny jen hodně svéhlavá. Její hlavní předností není tanec, nýbrž zpěv a schopnost dělat si ze sebe legraci. Po úspěchu s komickým výstupem na kolečkových bruslích se jí splní největší životní sen: dostane angažmá ve vyhlášeném muzikálovém divadle Follies. U její šatny se objevuje šarmantní hazardní hráč Nick Arnstein (O. Sharif), jenž Fanny od první chvíle okouzlí…

Úterý 6. 7. na ČT1 od 20:00 Funny Lady (premiéra)
Barbra Streisandová na novém pódiu a v nové náruči. Volné pokračování muzikálu Funny Girl. Americký film, nominovaný na pět Oscarů v kategoriích kamera, kostýmy, původní píseň (How Lucky Can You Get), hudba a zvuk. (1975). Dále hrají: J. Caan, O. Sharif, R. McDowall, B. Vereen, C. Wellsová a další. Režie Herbert Ross.

Fanny Briceová se stále potýká s problémy. Manžel Nick (O. Sharif) se s ní rozvedl. Její poslední představení bylo zastaveno. Fanny potřebuje někoho, kdo by jí napsal a produkoval novou show. Osudového muže najde v lehkomyslném majiteli zábavního podniku (J. Caan), který je nejen věčný optimista, ale i talentovaný textař. Jeho velkorysé nápady na kostýmy a výpravu ale premiéru nového muzikálu dokonale zruinují. Brzy se však všechno vyřeší a Fanny slaví úspěch v New Yorku. Na její šatnu zaklepe stejný muž jako kdysi: Nick Arnstein…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).