Hlavní navigace

ČT1: Přežít! – příběh z britské série dramatických rekonstrukcí – 5. 9.

[Tisková zpráva] Uvězněna v kaňonu. Úspěšná sportovkyně Danelle Ballengeeová si jde zaběhat. Netuší, že i trénovaný a odolný člověk se může brzy ocitnout na hraně svých možností. A dokonce na pokraji života. Spolehnout se v kritických okamžicích může jen na svého čtyřnohého přítele. Dramatický příběh z britské série dramatických rekonstrukcí. Premiéra na Jedničce v pondělí 5. září od 22:15 hodin.

Sdílet

Uvězněna v kaňonu. Úspěšná sportovkyně Danelle Ballengeeová si jde zaběhat. Netuší, že i trénovaný a odolný člověk se může brzy ocitnout na hraně svých možností. A dokonce na pokraji života. Spolehnout se v kritických okamžicích může jen na svého čtyřnohého přítele. Dramatický příběh z britské série dramatických rekonstrukcí. Premiéra na Jedničce v pondělí 5. září od 22:15 hodin.

Je 13. prosince 2006. Američanka Danelle Ballengeeová si doma v Utahu jde „tak trochu" zaběhat. V podání mistryně v triatlonu a různých vytrvalostních závodech vypadá kondiční běh poněkud jinak, než jak ho zná většina z nás. Danelle, schopná běhat sto kilometrů v šestačtyřice­tistupňovém vedru, potřebuje k tréninku náročný terén. Ani ona však není trvale chráněna před nepřízní osudu. Zkušenou sportovkyni čeká zcela nová a ne zrovna příjemná životní zkušenost.

Běh nezmapovaným terénem utažského kaňonu tentokrát nedopadne dobře. Danelle spadne ze srázu a rozdrtí si pánev. Naštěstí si s sebou vzala alespoň vodu a svého psa Teze. V mrazu pak stráví nekonečné tři dny, než se jejímu čtyřnohému příteli podaří sehnat pomoc a tím ji zachránit.

Britská série dramatických rekonstrukcí Přežít! na webu ČT: www.ceskatele­vize.cz/prezit