Hlavní navigace

ČT1: Pro pamětníky... 4x s Milošem Kopeckým od 5. 6.

[Tisková zpráva] Neodolatelný svůdník, mazaný padouch, vtipný glosátor, protřelý stratég – vždy na úrovni a za obrovského aplausu diváků. Jeden z nejmilovanějších českých herců Miloš Kopecký vytvořil nekonečně mnoho verzí ničemů, záletníků a intrikánů. Čtyři filmové komedie, v nichž doslova září, připravila ČT1 na červnová nedělní odpoledne od 5. června: Limonádový Joe aneb Koňská opera, Muž z prvního století, Tajemství hradu v Karpatech, Poslední leč Alfonse Karáska.

Sdílet

5. 6. ČT1 a ČT HD 14:50 Limonádový Joe aneb Koňská opera
Je nebezpečně střízlivý. A nestojí o žádné Kidy. Brilantní humor a skvělé herecké obsazení ve slavné westernové parodii režiséra Oldřicha Lipského (1964). Příběh o krásném, bezúhonném kovbojovi, který nepije, je vždycky upravený, jedná zdvořile a s úsměvem, především však hladce vítězí nad svými protivníky. Ve filmu s vtipnými dialogy a oblíbenými herci, kteří znamenitě prezentují nadsázku jednotlivých situací, hrají: K. Fiala, M. Kopecký, K. Fialová, O. Schoberová, R. Deyl ml., J. Hlinomaz, K. Effa, V. Menšík a další. Scénář J. Brdečka a O. Lipský.

12. 6. ČT1 a ČT HD 14:55 Muž z prvního století
Satirická komedie Oldřicha Lipského (1961) se odehrává v budoucnosti, v roce „508 po Sputniku". Do této doby se nedopatřením dostává muž z poloviny dvacátého století, čalouník. Jeho přízemní konzumní touhy se v době ideální společnosti jeví natolik podivné, že se octne na psychiatrické klinice. Hrají: M. Kopecký, R. Lukavský, O. Krejča, V. Olmer, A. Kajlichová, L. Lipský, J. Hlinomaz, V. Hlavatý, V. Menšík a další. Scénář Z. Bláha a O. Lipský.

19. 6. ČT1 15:00 Tajemství hradu v Karpatech
Hrůzostrašná komedie o starém hradě a nových strašidlech. Parodie na verneovské vědecko-fantastické romány je inspirována dílem Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech a obohacena o nové prvky (1981). Hrají: M. Dočolomanský, V. Brodský, M. Kopecký, J. Hartl, R. Hrušínský, E. Steimarová a další. Scénář J. Brdečka a O. Lipský, režie Oldřich Lipský.

26. 6. ČT1 14:35 Poslední leč Alfonse Karáska
Miloš Kopecký v roli nestárnoucího svůdníka, českého Casanovy, v malé hudební komedii (1987). Alfons Karásek u příležitosti mysliveckého honu musí jako obvykle své intelektuální schopnosti dovršit netušeným fyzickým výkonem. Dále hrají: J. Langmajer, J. Jirásková, M. Pleštilová, J. Paulová, L. Geprtová, P. Nárožný, B. Poloczek a další. Scénář G. Oplustil a Z. Podskalský, režie Z. Podskalský.

www.ceskatele­vize.cz/program