Hlavní navigace

ČT1 – Pro pamětníky… 4x s Vladimírem Menšíkem – od 27. 2.

[Tisková zpráva] Vladimír Menšík (1929–1988), legendární komik, vynikající herec velkých dramatických rolí, mistr televizní zábavy, nepřekonatelný vypravěč. Salvy smíchu i slzy dojetí s plným nasazením rozdával mnoha generacím vděčných diváků. Česká televize připravila na předjarní nedělní odpoledne od 27. února na ČT1 čtyři filmové komedie z šedesátých let. Vladimír Menšík v nich září nejen jako vynikající komik, ale i jako citlivý představitel psychologicky složitějších postav.

Sdílet

ČT1 neděle 27. 2. 2011 14:35 Panenství a kriminál
Vladimír Menšík v hořce cynické komedii z maloměstského prostředí o falešném obvinění (1969). Zdánlivě počestného vedoucího drogerie obviní jeho šestnáctiletá neteř Lidunka ze znásilnění…

Dále hrají: L. Žulová, J. Adamová, R. Lysenková, J. Vondráček, J. Moučka, J. Hlinomaz a další. Scénář R. Ráž a V. Lohniský. Jediný film, který režíroval Václav Lohniský.

ČT1 neděle 6. 3. 2011 14:50 Hledá se táta!
Vladimír Menšík v komedii o ztraceném a znovu nalezeném tátovi (1961). Dále hrají: G. Vránová, F. le Breux, M. Martínková, E. Miláčková, J. Kemr, L. Havelková a další. Scénář B. Peychlová a F. Daniel. Kamera A. Jiráček. Režie František Daniel.

ČT1 neděle 13. 3. 2011 14:40 Mezi námi zloději
Když se to tak vezme, krademe všichni (1963). Sňatkový podvodník Lojza Bazan (Vladimír Menšík) je po letech propuštěn z vězení na amnestii spolu se dvěma spoluvězni. Trojice má záhy geniální plán na velkou loupež družstevních peněz. Dále hrají: O. Krejča, J. Sovák, R. Deyl ml., V. Lohniský, B. Záhorský, S. Zázvorková, J. Kemr, F. Filipovský a další. Scénář J. Karásek a V. Čech. Kamera R. Stahl ml. Režie Vladimír Čech.

ČT1 neděle 20. 3. 14:35 Klec pro dva
Vladimír Menšík v hořké české komedii o nečekaném citovém vzplanutí (1967). Starému mládenci Čendovi je čtyřicet, žije však jen pro svou maminku, pro železniční modely a pro svou práci v suterénním tiskárenském skladu. Jednoho dne matka zemře a Čenda najednou neví, co dál. Krátce na to se ve skladu objeví krásná dívka Kristýna, kterou kdosi pronásleduje. Dále hrají: C. Morávková, M. Rosůlková, J. Marvan, B. Záhorský, J. Obermaierová, P. Landovský, J. Kodet a další. Scénář J. Karásek a J. Mach. Režie Jaroslav Mach.

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).