Hlavní navigace

ČT1: Reportéři, nový francouzský seriál ze světa médií – od 15. 7.

[Tisková zpráva] Nebezpečné investigativní pátrání, snaha politiků manipulovat médii, rivalita uvnitř redakce, ekonomické tlaky – osmidílný seriál Reportéři (2007) nahlíží do nitra televizního zpravodajství televize TV2F a do redakce velkého deníku. Seriál z atraktivního prostředí médií sledujte od 15. července vždy ve středu večer na ČT1, první díl od 21:50 hodin.

Sdílet

O médiích se ve Francii mluví jako o čtvrté velmoci ve státě. Za první tři jsou považovány: exekutiva, legislativa a soudnictví. Ale platí to i dnes? Zastává tisk a televize skutečně ještě roli hlídače demokracie? Nebo je hračkou v rukách politiků? Uvědomujeme si vůbec, jak ovlivňují média naše vědomí a chování? Tyto otázky si kladli tvůrci, když se rozhodli natočit seriál z prostředí televizního zpravodajství a redakce celostátního deníku.

Jednou z hlavních postav je Thomas, enfant terrible televizního zpravodajství stanice TV2F, jenž se snaží rozkrývat ilegální obchod se zbraněmi, do kterého jsou zapleteni i někteří členové vlády. Thomas se chová jako neřízená střela a občas se tak dostane do životu nebezpečných situací.

V seriálu se objevuje řada známých francouzských herců, mezi nimiž vyniká Patrick Bouchitey v roli novinářského matadora Michela. Hrají: J. Robart, A. Coesensová, D. Bezace, Ch. Boissonová a další. Režie: Suzanne Fennová a Ivan Strasburg.

Seriál Reportéři byl v premiéře uveden v roce 2007 na stanici Canal + a vzápětí se setkal s velkým úspěchem, což si vyžádalo natočení druhé řady. Česká televize přinese prozatím osm dílů první série. Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program