Hlavní navigace

ČT1: sedmý díl retro seriálu Vyprávěj – o 21. srpnu 1968 – premiéra 12. 10.

[Tisková zpráva] Vítěz TOP nejsledovanějších pořadů ČT, seriál Vyprávěj, ve svém ději dospívá k citlivým tématům nedávné historie našeho národa. O dramatických událostech vypráví 12. října premiérový 7. díl s příznačným názvem 21. srpen. 8. díl Velká očekávání prožívají seriáloví hrdinové ve dnech, kdy se upálil Jan Palach. V 9. dílu Ode mě to nemáte! vstupuje do jejich života proces normalizace.

Sdílet

Šest dosud odvysílaných částí v průměru vidělo 1 milion 286 tisíc dospělých diváků (tj. průměrná sledovanost 14,7 % při podílu na publiku 32,50 %) – tedy téměř každý třetí divák v danou dobu u televizoru. Již šestý týden se tak tento český retro seriál drží na první příčce v TOP nejsledovanějších pořadů České televize.

Pořad nadprůměrně vyhledávají diváci starší 35 let, kteří tak mají možnost vzpomínat společně s jeho hrdiny. Znamená to průměrně 1 milion 49 tisíc diváků této věkové kategorie. Vyprávěj vyhledávají více ženy než muži, zájem roste s výší dosaženého vzdělání.

Japonská televize veřejné služby NHK natočí reportáž o seriálu Vyprávěj. „Japonská státní televize NHK chce využít výročí sametové revoluce a připravit řadu reportáží o České republice s tím, že bychom divákům v Japonsku rádi ukázali, co se reálně dělo v bývalých socialistických po listopadu 1989. Minulost Japonce dodnes trápí a zajímá je, jakým způsobem se s ní vyrovnávají jiné národy," říká Magda Fournier z pařížské kanceláře NHK, „proto se také zajímáme o váš seriál Vyprávěj, který pro Českou televizi vyvinula a natáčí společnost Dramedy Productions." Podle ředitele Dramedy Productions Filipa Bobiňského přijede japonský štáb na natáčení seriálu Vyprávěj v polovině října.

Hostem on-line chatu České televize 21. října ve 14 hodin bude Veronika Freimanová, představitelka Jany Dvořákové, duše celé rodiny, iniciátorky veškerého dění, která se kvůli upřímné snaze pomoci upíše Mefistovi, za což pak musí pykat. „Je to vlastně největší role, jakou jsem kdy přijala. Začínám v něm hrát jako zralá žena a končím jako babička. Seriál by měl být zajímavý i po vizuální stránce. Natáčení je pro mě velice příjemná záležitost, protože se vracím do svého dětství. To byl vlastně hlavní důvod, proč jsem tuhle roli vzala,“ říká Veronika Freimanová. Své dotazy jí budou moci návštěvníci webu ČT pokládat na internetové adrese: www.ceskatele­vize.cz/chat

Pod sloganem Rok svobody s Českou televizí si v roce dvacátého výročí tzv. sametové revoluce připomínáme události, které změnily historii posledních dvaceti let naší země a poznamenaly život každého z nás. Zábavný retro seriál Vyprávěj je pohledem do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Vzpomínkové listování rodinným fotoalbem od roku 1964 do současnosti mohou diváci sledovat od 31. srpna 2009 každý pondělní večer na ČT1 od 20:00 hodin.

Film o seriálu Vyprávěj vysílá ČT v sobotu 10. 10. na ČT1 a 24. 10. na ČT2 vždy od 14:35 hod. Více informací o seriálu: www.ceskatele­vize.cz/program/vy­pravej