Hlavní navigace

ČT1: Sex ve městě odchází, přichází Californication

[Tisková zpráva] Jak překonat krizi středního věku – návod pro otrlé. Většina mužů si přeje být alespoň na chvilku hlavním hrdinou seriálu Californication Hankem Moodym a mnoho žen by rádo skončilo v jeho náruči. Nebývale otevřený americký seriál, který má po celém světě miliony příznivců, začne Česká televize vysílat 26. 2. na ČT1 od 22:15 hod.

Sdílet

V hlavních rolích: populární David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhoneová (Karen), Madeleine Martinová (Becca), Evan Handler (agent Charlie), režie Stephen Hopkins. Podle některých kritiků je Californication jakýmsi Sexem ve městě tentokrát pro muže. Podle prudernější části publika ovšem toto přirovnání pokulhává, protože to, co dámy kolem Carrie Bradshawové jen naznačují, Hank Moody rovnou ukáže.

Společných momentů mezi oběma seriály ovšem skutečně několik existuje. Oba hlavní hrdinové se živí psaním, oba vědí hodně o sexu a nebojí se zeptat a mají životní lásku, se kterou jsou chvilku nahoře a chvilku dole.

Hank Moody je slavný spisovatel, kterému nedokáže odolat žádná krásná žena. Chlápek vypadající neustále jako rozestlaná postel, kouřící jednu cigaretu za druhou (v americkém seriálu), stále usrkávající oblíbenou whisky a trousící vtipné glosy a lidová moudra na potkání. Mlsným okem svléká každou sukni a ty skutečně často končí na podlaze jeho či jiné ložnice. To je ovšem jen povrch. Ve skutečnosti prožívá Hank Moody pořádně krizové období. Už dlouho nic kloudného nenapsal, utekla od něj Karen – žena jeho života i s milovanou dcerou Beccy. Hank si totiž Karen tak nějak zapomněl vzít za manželku.

Seriál Californication je plný vulgarit, sexu, alkoholu a sem tam nosními dírkami projde i trocha bílého prášku. Přesto se nejedná o pouhé prvoplánové vyvolávání kontroverzních reakcí, ale o životní příběh bez příkras a cenzury. Seriál je natočený ve svižném tempu, plný báječných hlášek a nečekaných point. Všeříkající a přitom vtipný je i samotný název. Californication je složeninou dvou slov – anglického názvu státu Kalifornie, kde Hank žije a podstatného jména fornication (dobrovolný pohlavní styk neženatého muže s neprovdanou ženou neboli biblickým slovem smilstvo).

Californication natočila společnost Showtime v roce 2007. Seriál byl dokonce nominován na prestižní cenu Zlatý glóbus. Vznikly postupně tři řady a čtvrtá se začíná připravovat. Česká televize odvysílá první dvě řady po dvanácti dílech na ČT1 vždy v pátek od 22:15 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).