Hlavní navigace

ČT1: Slavní Les Charlots – Bažanti jedou do Španělska

[Tisková zpráva] Čtyři kamarádi mají plné zuby Paříže. Čeká je slunce, moře a ohnivé flamenco. Francouzsko-španělská bláznivá komedie z roku 1972 s legendární francouzskou skupinou Les Charlots. Premiéra na Jedničce v sobotu 16. 7. 2011 10:30 hodin.

Sdílet

Větší nudu, než být zaměstnancem pařížské městské hromadné dopravy členové skupiny Les Charlots snad ještě nezažili. Je horké léto, tak co se mořit s turisty v Paříži. Moře volá, proč tedy nezkusit slunné Španělsko. Ale vysněná dovolená se brzy změní v noční můru. Cestovní kancelář všechny podvedla. Spolu s ostatními dovolenkáři se ocitnou na pobřeží bez hotelu, bez peněz, ale s odhodláním se nevzdat a rozhodně se nevrátit. Jejich drobná zaměstnání obvykle končí katastrofou a útěkem, náhodná setkání i lásky také, ale aspoň si při tom všem užijí dobrodružství a legrace.

Bažanti jedou do Španělska je jednou z řady komedií, kterými se proslavili francouzští komici známí jako Les Charlots. Hrají J.-G. Fechner, G. Filipelli, G. Rinaldi, J. Sarrus, G. Croce, J. Legras a další, režie Jean Girault.

Populární francouzská skupina komiků Les Charlots vznikla v roce 1966 původně jako hudební skupina, inspirovaná slavnými Rolling Stones. Složení skupiny bylo následovné: Gérard Rinaldi (zpěv), Jean Sarrus (basa), Gérard Filippelli (sólová kytara), Luis Rego (rytmická kytara) a Donald Rieubon (bicí). Poté, co začali sklízet úspěchy na hudebním poli, vrhli se i na stříbrné plátno. Poprvé se spolu objevili ve filmu Pierre Richarda Nevím nic, ale řeknu všechno (1973). Jejich první film, kde byli jako hlavní hvězdy, se jmenoval La Grande Java. Měl úspěch, a tak, ačkoliv se složení skupiny průběžně měnilo (skupinou prošel např. komik Luis Rego), následovaly filmy jako Blázni ze stadionu, Velký bazar, nebo Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. Po odmlce v devadesátých letech (1984–1992) se vrátili ve filmu s příznačným názvem Návrat Les Charlots (1992).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).