Hlavní navigace

ČT1: Služby v našich službách, nový vzdělávací cyklus – čtvrtek 25. 6.

[Tisková zpráva] Od 25. června vždy ve čtvrtek na ČT1 od 18:25 hodin sledujte pestrou mozaiku informací o nejrůznějších odvětvích a tématech týkajících se cestovního ruchu.

Sdílet

Nový atraktivní vzdělávací cyklus Služby v našich službách je určený pro běžné uživatele služeb i pro profesionály, vzdělávající se v oboru. Cyklus je společným projektem Ministerstva pro místní rozvoj a České televize, je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Osmadvacetidílný cyklus je rozdělen do dvou sérií – deset dílů je určeno uživatelům služeb, osmnáct dílů nazvaných Služby v našich službách plus je zaměřeno na budoucí profesionály vzdělávající se ve svém oboru. Hlavním cílem nového cyklu je napomoci ve vzdělávání v tomto oboru. Úkolem je však také zvýšit prestiž služeb provozovaných v rámci cestovního ruchu v očích široké veřejnosti. Práce ve službách je totiž dosud mnohdy vnímána jako cosi podřadného. Okruh témat napoví názvy některých dílů: Hotely dnes, Jak si vybrat hotel, Kuchyně aneb Co host nevidí, Obsluha aneb Co host vidí, Cestovní kanceláře a agentury, Lázně, Wellness, Venkovská turistika, Průvodcovské služby, Komunikace ve službách v první sérii nebo v druhé Penziony, kempy a chaty, Kulturní cestovní ruch, E-podnikání v cestovním ruchu.

Témata jsou zpracovaná zábavnou a názornou formou zajímavou pro široké spektrum diváků. V cyklu jsou také bohatě využity oblíbené pasáže ze starších i novějších českých hraných filmů, které souvisí s oborem cestovního ruchu. Některé díly jsou zpestřeny humornými hranými scénkami, které tvoří protiváhu ke vzdělávacím informacím a zároveň svou názorností umožňují lepší pochopení tématu. Na tvorbě cyklu se podíleli zkušení televizní režiséři: Petr Jančárek, David Bonaventura, Slobodanka Radun, Jiří Střecha, Petr Prchal a Vlastimil Šimůnek.

„Tento cyklus by mohl zaujmout bez přehánění všechny diváky. Snad každý jezdí rád na výlety, každý někdy jí v restauraci, bydlí v hotelu či v chatce, jde na prohlídku zámku. Ne vždy ale víme, na jaký standard služeb máme právo, co máme očekávat a chtít. Náš cyklus přináší odpovědi na řadu otázek a dokonce i mnoho cenných rad a návodů,“ říká průvodce deseti díly určenými uživatelům služeb Václav Žmolík.

Repríza pořadu: od 26. června vždy v pátek na ČT1 od 12:25 hodin. Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).