Hlavní navigace

Příběhy slavných na ČT1: Tiché kroky Libuše Geprtové – 10. 8.

[Tisková zpráva] Nezapomenutelná Viktorka z legendární Moskalykovy Babičky, výrazná herečka a osud, který jí nedopřál dožít se letošní sedmdesátky. Libuše Geprtová v Příbězích slavných ve středu 8. srpna ve 21:40 hodin, a poté od 22:35 hodin v kriminálním filmu Dušana Kleina Kam nikdo nesmí (1979).

Sdílet

Rodinnou historii Libuše Geprtové (21. 12. 1941 – 18. 11. 2005) poznamenala brzká úmrtí na onkologická onemocnění. Ani jí samotné se tento osud bohužel nevyhnul. Byla nekompromisní a nedokázala se podbízet. Pečlivě střežila své soukromí a citový život soustředila na jediného syna. Režisér Tomáš Kábele přisoudil příběhu o ní název Tiché kroky. Jakoby tím chtěl dát najevo všechno to, co přes temperament a exhibicionismus hereckého řemesla zůstalo většině lidí utajeno.

ČT1 l středa 10. srpna l 21:40
Příběhy slavných – Tiché kroky
V dokumentu Tiché kroky (2007) z cyklu Příběhy slavných na Libuši Geprtovou vzpomínají Vlasta Peterková, Zuzana Maléřová, Jana Preissová Jan Přeučil, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Cyril Höschl, Miloš Horanský a další. Kamera: Lukáš Milota. Režie: Tomáš Kábele.

ČT1 l středa 10. srpna l 22:35
Kam nikdo nesmí
Byla to jen autonehoda, nebo vražda? Český kriminální film (1979). Hrají: E. Cupák, M. Potocká, L. Geprtová, P. Haničinec, J. Ďurdiak, P. Zedníček, I. Luťanský, K. Heřmánek a další. Scénář: V. Šašek a D. Klein. Režie: Dušan Klein. Film má kriminální zápletku, avšak ta je posunuta do pozadí a osou děje se stává milostný příběh, vypovídající o složitosti mezilidských vztahů.

www.ceskatele­vize.cz/program