Hlavní navigace

ČT1: Kamila Magálová a Pavel Liška Zasaženi bleskem – premiéra 7. 2.

[Tisková zpráva] Když se vám během vteřiny změní osud, když poklidně žijete a náhle vám řeknou, že za pár měsíců už nebudete, je to jako kdyby vás zasáhl blesk z čistého nebe. Žena a muž, život a smrt, víra a naděje… České a slovenské herecké hvězdy v komorním dramatu ze současnosti – v neděli 7. února na ČT1 od 20:00. Scénář Hana Cielová. Kamera Tomáš Sysel. Režie Jaroslav Brabec.

Sdílet

Poslední školní den se hrdinka původního televizního filmu, osamělá rozvedená učitelka (Kamila Magálová), těší z velké náruče květin od svých žáků. Vzápětí se při mamografickém vyšetření dozví šokující zprávu o svém zdravotním stavu. Vyděšená žena pak navštíví hrob svého bratra, kterého kdysi zabil blesk. Na hřbitově ji osloví neznámý mladík (Pavel Liška), který naznačí fatální shody svého života s bratrovým. Nabídne jí sdílení a pomoc. Jana se ho nejprve bojí, přesto se časem mezi racionálně založenou ženou a podivínským mladíkem se zrodí zvláštní pouto…

„Prvotní inspirací toho příběhu byly mé úvahy o zázracích. Domnívám se, že pokud připustíme jejich existenci, mívají úplně jinou podobu, než si běžně představujeme. Můžou se odehrát v úplně banálních situacích, kdy je vůbec nečekáme. A podobné je to s existencí takzvaných andělů. Zásadní zážitky očekáváme od božského vnuknutí, nebo od rozhovoru s dalajlámou. A pak nám třeba změní život úplně obyčejný člověk, kterého potkáme někde v hospodě," říká scenáristka Hana Cielová.

Herecké obsazení je mezinárodní, svými hereckými výkony zaujmou nejen Kamila Magálová, Pavel Liška v hlavních rolích, ale také Jaroslava Adamová, Leopold Haverl, Naďa Konvalinková, Helena Dvořáková, František Skopal, Jiří Lábus, Pavel Nový, Evžen Hájek, Vanda Hybnerová a další.

„Vžít se do role ženy, která má podezření na rakovinu prsu, je skutečně těžké, ale víte, v mém věku nijak nepravděpodobné. Představila jsem si, jak bych se asi chovala sama po takovém zjištění a své pocity jsem vložila do postavy. Snad se mi to povedlo – to ať ale posoudí diváci. Byla to těžká, ale pěkná práce, s kvalitním štábem a příjemnými lidmi,“ vyznává se v rozhovoru Kamila Magálová – jeho celý text i ukázky scénáře původního televizního filmu ČT, video bonusy, fotogalerií a dalšími informacemi naleznete na www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).