Hlavní navigace

Americké nezávislé léto na ČT2: 8. 8. kriminální film Alpha Dog

[Tisková zpráva] Emile Hirsch, Justin Timberlake, Ben Foster, Sharon Stoneová, Bruce Willis a další v premiéře kriminálním filmu podle skutečné události. Alpha Dog v pondělí 8. 8. 2011 od 22:00 hodin na ČT2.

Sdílet

V rámci cyklu Filmové léto – Americké nezávislé léto na ČT2 Česká televize nabízí premiéru kriminálního filmu Alpha Dog. Snímek natočil scénárista a režisér Nick Cassavetes podle skutečné události. Ukazuje v něm nudící se zlatou kalifornskou mládež, vyžívající se v sexu a drogách. Mrazivé memento absentující rodičovské péče uvede Dvojka v pondělí 8. srpna 2011 od 22:00 hodin.

Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý dealer Johny Truelove (Emile Hirsch) si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka. Proto se jednoho dne rozhodl, že unese patnáctiletého Zacka (Anton Yelchin), bratra agresivního narkomana Jaka (Ben Foster), jenž mu dluží peníze. Unesený Zack celkem ochotně vymění domácí „prudu“ za zprvu nevinně vypadající výlet. Když se však Jake nemá k tomu, aby dluh splatil, musí Johny přemýšlet, co udělat se sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje. Co si však počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší?

Snímek Alpha Dog z roku 2005 vychází ze skutečného případu, který se odehrál v listopadu 1999 v losange­leském San Gabriel Valley. Vypráví o tom, že jenom jeden pes má právo vést smečku, jenom jeden muž může kočírovat drogový gang, ale občas i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí. Nick Cassavetes si nevymýšlí, drží se známých faktů, pečlivě rekonstruuje jednotlivé události tragického příběhu a nechává promlouvat některé aktéry na kameru. Hrají: Emile Hirsch, Ben Foster, Shawn Hatosy, Chris Marquette, Sharon Stoneová, Justin Timberlake (na snímku), Anton Yelchin, Lukas Haas, Bruce Willis a další.

Americké nezávislé léto láká ke sledování ČT2 i v příštím týdnu. V pondělí 15. srpna 2011 od 22:00 hodin uvede Dvojka premiéru kriminálního dramatu Věznice (2000) v anglickém znění s titulky. Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany, to je pořádná noční můra. Když ale Ron vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že špatné sny ještě ani pořádně nezačaly… Hrají: W. Dafoe, E. Furlong, D. Trejo, M. Boone Jr., S. Cassel, M. Rourke, S. Buscemi a další. Režie: Steve Buscemi.

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).