Hlavní navigace

ČT2: Banderovci nejsledovanějším čtvrtečním dokumentem roku

[Tisková zpráva] Historický dokument Banderovci o rozporuplných bojovnících za ukrajinskou nezávislost sledovalo na ČT2 téměř 300 tisíc diváků a stal se nejsledovanějším čtvrtečním dokumentem tohoto roku. Úspěšný byl i cyklus Ta naše povaha česká na téma Zlaté ručičky vietnamské, který vidělo v průměru dokonce 312 tisíc diváků.

Sdílet

Česká televize připravila k 66. výročí konce druhé světové války širokou nabídku pořadů, jejichž společným tématem je Válka v mnoha podobách. Ve čtvrtek 5. května uvedla ČT2 od 20:00 premiéru historického dokumentu Banderovci, který sledovalo v průměru 298 tisíc dospělých (sledovanost 3,4 % při podílu na publiku 7,43 %). Dokument V. Štvrtni, M. Pekárka a A. Koudely se zamýšlel nad otázkami, zda existuje jediná pravda o lidech, kteří jsou na jedné straně odsuzováni a na druhé velebeni, a jak to vlastně bylo s ukrajinskými povstalci u nás. Film, Televizního studia Ostrava zaujal nadprůměrně diváky starší 45 let – vidělo ho v průměru 243 tisíc (sledovanost 5,5 % při podílu na publiku 9,30%) a muže, kteří tvořili dvě třetiny publika (201 tisíc).

Pořad z cyklu Ta naše povaha česká na téma Zlaté ručičky vietnamské sledovalo od 21:15 v průměru 312 tisíc dospělých (sledovanost 3,5 % při podílu na publiku 8,40 %) a stal se tak od 30. září 2009 nejúspěšnějším vydáním po dvaceti měsících a zároveň i nejsledovanějším čtvrtečním pořadem (5. květen) na ČT2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).