Hlavní navigace

ČT2 – Hitchcockův film Chyťte zloděje s C. Grantem a G. Kellyovou

[Tisková zpráva] ... ale toho pravého! Americký romanticko-kriminální film, oceněný Oscarem (1955) s C. Grantem a G. Kellyovou v hlavních rolích. Režie Alfred Hitchcock. V sobotu 26. března v 16:50 hodin na Dvojce v rámci cyklu Filmové návraty.

Sdílet

Vyhlášený americký lupič šperků John Robie (Cary Grant) už před lety pověsil zlodějské řemeslo na hřebík a užívá si života na vysoké noze v Cannes ve Francii. S bývalými kumpány se nestýká a nehlásí se ani ke své zlodějské přezdívce Kočka, kterou si vysloužil díky svým schopnostem nenápadně se připlížit a odplížit z místa činu. Jenže jednoho dne se bohatým turistkám v Cannes opět začnou ztrácet drahocenné šperky a o Johna se tudíž začne zajímat policie. Způsob provedení krádeží je totiž naprosto stejný, jaký kdysi používal právě on. John nemá šanci přesvědčit ani detektivy, ani „kolegy“ z podsvětí. A tak se rozhodne polapit pravého lupiče sám. Jako nejlepší možnost se naskytne nalákat „Kočku“ na cennosti americké dámy Jessie Stevensové (Jessie Royce Landisová) a její překrásné dcery Frances (Grace Kellyová). Ta navíc začne odtažitému Johnovi nadbíhat…

Romanticko-kriminální snímek Alfreda Hitchcocka získal Oscara za barevnou kameru (Robert Burks), nominován byl ještě za nejlepší výpravu a nejlepší kostýmy v barevném filmu.