Hlavní navigace

ČT2 - Issová, Babčáková a Trojan v Černé díře Dejvického divadla

[Tisková zpráva] Simona Babčáková, Marta Issová. Ivan Trojan, David Novotný, Jaroslav Plesl a další hvězdy Dejvického divadla v crazykomedii o tom, že nic není tak černobílé, jak se na první pohled často zdá.

Sdílet

Dvojka zve do divadla na inscenaci inspirovanou textem Doyla Doubta Černá díra v režii Jiřího Havelky ve středu 21. 9. ve 20.00 hodin.

Na polozapomenuté benzínové pumpě v americké poušti chcípl pes. A přesto se tu děje něco neobyčejného. Lidé, kteří sem vstoupí, se dostanou do časoprostorové smyčky a nemohou z ní uniknout. Termín černá díra je vzat z astronomie, inscenace Dejvického divadla si ovšem pohrává s představou lidského jednání v takové situaci a vznikla jako autorské dílo celého inscenačního týmu včetně herců. Vzrušující divadelní hříčku, napínavou gangsterku, úsměvnou grotesku, parodii amerických nezávislých filmů, hru ve hře a hru na hru vytvořil režisér Jiří Havelka s herci pražského Dejvického divadla v inscenaci Černá díra“ chválí server.iDNES.cz.

Kdesi na americkém středozápadě je přepadeno bistro – stále dokola jednu tu samou situaci s chutí, nadhledem a humorem předvádějí vynikající herci formou „řízené improvizace“ vždy z jiného úhlu pohledu a jiným stylem. … V novince Dejvického divadla se jeviště promění v černou díru, kde jak známo neplatí ustálené vnímání času ani prostoru. Přesto se nejedná o ponor do říše sci-fi, ale o gejzír čiré divadelní hravosti, o očistnou lázeň pro soubor i pro publikum. Na své si přijde jak zvídavý intelektuál, tak divák, jemuž jsou fyzikálně-teatrologická východiska představení lhostejná, zato se ochotně nechá strhnout proudem zřetězených mikrokomedií situovaných na benzínovou pumpu v Americe sedmdesátých let … popisuje kritik Saša Hrbotický v Hospodářských novinách.

V úspěšné současné grotesce Dejvického divadla hrají: I. Trojan, D. Novotný, J. Plesl, S. Babčáková, M. Issová, V. Neužil, P. Šimčík a P. Koutecký. Divadelní režie J. Havelka, kamera J. Matiášek, televizní režie I. Pokorný.