Hlavní navigace

ČT2: Krtek, postrach zahrádkářů v cyklu Zázračná planeta

[Tisková zpráva] Krtek, kterého znají dobře děti na celém světě z pohádkových příběhů Zdeňka Milera, je ve skutečnosti neuvěřitelně schopný a pracovitý tvor s obdivuhodnou vynalézavostí. O pozoruhodném životě tohoto nepřítele všech zahrádkářů vypráví prostřednictvím záběrů z podzemí unikátní francouzský dokument. V pátek 17. června Krtek na Dvojce od 20:05 hod.

Sdílet

Krtek má tlapky jako lopaty a je nesmírně zdatným budovatelem tunelů. Jeho předkové prohrabávali své průchody zeminou po miliony let. Teprve poměrně nedávno se ale dostal krtek do konfliktu s člověkem – zahrádkářem, který má pro jeho schopnosti pramalé pochopení a vyhlásil mu totální válku. Krtkovi nezbylo než hozenou rukavici přijmout a využít ještě lépe schopností, kterému nadělila matka příroda.

Krtek má podle odborníků vysoce citlivý čich a plíce olympijského atleta. Je to nadaný architekt a pracuje ve dne v noci. Dokáže zachytit i nejnepatrnější vibrace způsobené pohybujícími se žížalami, jimiž se živí. Jeho schopnosti jsou vlastně vrozené instinkty, které uplatňuje i ve zdánlivě nerovném souboji s člověkem. Právě nad ním často vítězí jeho inteligence, mazanost a vytrvalost.

Repríza dokumentu Krtek na ČT2: 18. 6. od 14:10 hod.

www.ceskatele­vize.cz/program