Hlavní navigace

ČT2: Magda Vášáryová v inscenaci Krotká, oceněné na MTF Monte Carlo

[Tisková zpráva] Česko-slovenské návraty v úterý na Dvojce: 8. března od 22:40 Krotká. Premiéra slovenské inscenace podle povídky F. M. Dostojevského, oceněné hlavní cenou na MTF Monte Carlo (1967). Herecký koncert Magdy Vášáryové a Ctibora Filčíka. Režie Stanislav Barabáš.

Sdílet

Slovenský psychologický snímek režiséra Stanislava Barabáše vznikl podle stejnojmenné povídky Fjodora Michajloviče Dostojevského, která je v českém překladu známá pod názvem Něžná. Dále hrají: O. Adamčíková, H. Slivková, A. Mrvečka a další. (Ve slovenském znění).

Čtyřicetiletý majitel záložny (Ctibor Filčík), jehož krásná mladá žena právě spáchala sebevraždu, vzpomíná, co této tragédii předcházelo… Jako starý mládenec nemá žádné příbuzné ani přátele, může se pochlubit jen svým výnosným podnikem. Je si vědomý vlastní zbabělosti a chamtivosti, a proto si za manželku vyhlédne osiřelou chudou dívku (Magda Vášáryová), která se na první pohled vyznačuje nejen krásou, ale především skromností a poslušností. Pro patnáctileté děvče znamená sňatek vysvobození z domácnosti jejích tet, kde musí posluhovat. Partnerství s odtažitým lichvářem se však brzy ukáže jako ještě větší prokletí…

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).