Hlavní navigace

ČT2: Odtržené děti, italský válečný film podle skutečnosti – premiéra 26. 5.

[Tisková zpráva] Dvoudílný italský film Odtržené děti (2006) inspirovaný autentickým deníkem Fey von Hassellové uvede Česká televize ve středu 26. 5. a 2. 6. na ČT2od 20:30 hod.

Sdílet

Dcera předválečného německého velvyslance v Itálii si o letech strávených v Itálii se svou rodinou a poté se svým manželem psala deník. Historie rodiny se díky době, v níž se odehrávala, stala otřesným svědectvím tragických událostí druhé světové války.

Hlavní roli Fey von Hassellové vytvořila Antonia Liskova, kterou diváci České televize mohli například vidět v italském seriálu z prostředí soukromé kliniky Okouzlení VI. Dále hrají Daniele Pecci (hrabě Detalmo Pirzio Biroli), Michael Mendl (Ulrich von Hassell), Carola Stagnaroová (Ilse von Hassellová), Marina Gatellová (Almuth von Hassellová) a další. Režie Massimo Spano.

Historické válečné drama Odtržené děti zachycuje šťastnou dobu mladé a krásné Fey na velvyslanectví v Římě, kde se potkala s hrabětem Detalmem, i léta, kdy byl politicky nepohodlný otec hitlerovskými ministry odvolán z římského postu zpátky do Německa. Fey měla plnou hlavu svého štěstí a nevnímala, že v rodném Německu stojí ona a její rodina na té špatné politické straně. Zlověstně se utahující smyčku fašistické vlády kolem krku svobodného Německa však velmi dobře vnímal její otec. O tom se však milující dcera dozvídá až později. Je válka, její manžel bojuje a ona ani neví kde. Mají tříletého a ročního chlapce, a její místo je samozřejmě u nich. Doba je těžká a nebezpečná. Fey se však se svými dětmi na rodinném sídle Pirzio Biroliů cítí v bezpečí. Ale jen do dne, kdy se její otec v Berlíně zúčastní neúspěšného pokusu o atentát na Hitlera a gestapo Fey odebere obě děti…

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program