Hlavní navigace

ČT2: Tak dlouho tě miluji, premiéra filmu plného emocí a neprolitých slz

[Tisková zpráva] V neděli 16. ledna uvede ČT2 od 21:20 ve Filmovém klubu francouzsko-německý snímek Tak dlouho tě miluji (2007). Vypráví příběh o síle žen, o přijetí osudu, a odvaze nést následky vlastního rozhodnutí, které bylo těžší než život.

Sdílet

Kristin Scott Thomasová a Elsa Zylbersteinová získaly za své vynikající herecké výkony řadu nominací a cen. Režisérem filmu, který mohou diváci sledovat ve francouzském znění s titulky, je Philippe Claudel. Dále hrají: L. Grévill, F. Pierrot, C. Johnstonová a další.

Juliette je po patnácti letech propuštěna z vězení. Jediná, kdo na ni čeká, je její mladší sestra, kterou naposledy viděla před svým nástupem do vězení. Léa ji ubytuje v domě, kde žije se svou rodinou. Juliette nemluví o ničem, co se stalo, co bylo ve vězení. Neptá se, proč ji sestra za celou dobu nebyla navštívit, proč nepsala. U soudu neřekla Juliette ani jednu větu na svou obhajobu, nic nevysvětlovala. Uzavřela se a mlčky přijala trest za své rozhodnutí. Bylo těžší než vše, co následovalo, než její život. Mezi oběma sestrami je mnohé nevyřčené. Je jen tenká hranice mezi tím, aby se jejich vztah navždy zpřetrhal, nebo aby k sobě našly cestu. Z jednoho vězení Juliette vyšla. V jiném je uzavřena navždy. Jak sama říká: „Nejhorším vězením je smrt vlastního dítěte."