Hlavní navigace

ČT2 uvede komedii Sluha dvou pánů, Miroslav Donutil slaví šedesátiny

[Tisková zpráva] Ve středu 9. února od 20:20 uvede ČT2 slavnou inscenaci Sluha dvou pánů (2001). Národní divadlo ji uvádí už sedmnáctým rokem. V titulní roli Truffaldina exceluje Miroslav Donutil. Česká televize mu blahopřeje k významnému životnímu jubileu a věří, že oslavenci udělá radost a divákům přinese skvělý umělecký zážitek.

Sdílet

Dále hrají: Miluše Šplechtová (Beatrice Rasponi), Alexej Pyško (Florindo Aretusi), Karel Pospíšil (Pantalone de Bisognosi), Jana Janěková ml. (Clarice), Petr Pelzer (Doktor Lombardi), Vilém Udatný (Silvio), Jan Novotný (Brighella), Hana Ševčíková (Smeraldina) a další. Kamera Vratislav Damborský. Režie Ivan Rajmont.

Komedie Carla Goldoniho Sluha dvou pánů je o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná a obtížná. Premiéra dnes už legendární inscenace Národního divadla se konala 22. září 1994. Komedie se okamžitě stala událostí divadelní Prahy a hraje se dodnes. A zatímco v mnoha rolích se už obsazení změnilo, Truffaldino je stále týž. Miroslav Donutil diváky baví a fascinuje svým vyzrálým hereckým výkonem, v němž rozvíjí tradici hereckých improvizací. V den svých šedesátin, 7. 2. 2011, odehrál ve Zlaté kapličce 467. reprízu, do konce divadelní sezony jich má naše první scéna na programu ještě devět.

To, co charakterizuje výkon Mirka Donutila na našem televizním záznamu, je především úžasná energie, hravost, ale i ukázněnost, s níž prochází celým představením,“ říká šéfdramaturg středečních divadelních večerů na Dvojce Ondřej Šrámek.

Miroslav Donutil spolu s Jiřím Bartoškou provázejí diváky cyklem České televize Na cestě, každý pondělní večer na ČT1. Doslova diváckým hitem se stal komediální triptych 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, který se vrací na obrazovky – v neděli 20. února od 20:00 uvede Jednička povídky odehrávající se v lázních Prst a prstýnek, Mistr a Vražedné překvapení a v neděli 27. 2. povídky na téma sázky Armando, Šerif a Kapitán. www.ceskatele­vize.cz/program