Hlavní navigace

Astronaut Andrew Feustel hostem speciálu ČT24 Česká stopa ve vesmíru

[Tisková zpráva] V úterý 2. srpna odvysílá od 20:00 do 21:00 hodin zpravodajská ČT24 speciál nazvaný Česká stopa ve vesmíru. Exkluzivními hosty pořadu budou americký astronaut Andrew Feustel se ženou Indirou. Andrew Feustel je účastník dvou raketoplánových misí, který vzal na oběžnou dráhu kolem planety Země českou vlajku, Nerudovy Písně kosmické a světoznámého plyšového krtečka z tvůrčí dílny výtvarníka Zdeňka Milera.

Sdílet

ČT24 představí ve třech reportážích cestu A. Feustela ke kosmonautice a ukáže i předměty, které si s sebou do vesmíru vzal. Diváci se dozvědí rovněž vše podstatné o historii raketoplánů. Druhá reportáž se zamyslí nad tím, co všechno zvládly raketoplány a za co jim vděčíme. Poslední reportáž bude mít nádech smutku. Třicetiletá éra raketoplánů končí a z Mysu Canaveral i z Johnsonova kosmického střediska v Houstonu, tedy z živých symbolů této slavné éry, zůstane jakýsi skanzen. ČT24 se bude zajímat, jak to vše vnímá právě Andrew Feustel.

Dalšími hosty speciálu budou odborníci na kosmonautiku ze Štefánikovy hvězdárny v Praze: ředitel České kosmické kanceláře Jan Kolář a ředitel Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy Marcel Grün. Manželka amerického astronauta Indira Feustelová pohovoří o tom, jaký je život s kosmonautem. Otázky mohou americkému astronautovi položit i diváci prostřednictvím facebookového profilu ČT24.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).