Hlavní navigace

Uplynulý týden znamenal pro ČT24 historicky nejvyšší sledovanost

[Tisková zpráva] 14. týden přivedl ke zpravodajské stanici ČT24 rekordní množství diváků. Celotýdenní podíl se poprvé přehoupl přes 4 % – dosáhl hodnoty 4,03 % – a tím i nového maxima. K nadstardnímu zájmu diváků přispěly především události spojené se summitem o jaderném odzbrojení v Praze, intronizací nového pražského arcibiskupa a také s tragickou leteckou havárií polského vládního speciálu v Rusku. Opět se ukazuje, že při zásadních událostech doma i ve světě se zpravodajská ČT24 stává hlavním zdrojem informací pro občany této země.

Sdílet

Mimořádné vysílání související s leteckou katastrofou ve Smolensku, při níž zahynul polský prezident Lech Kaczyňski a další přední představitelé polského státu, sledovalo v sobotu kontinuálně alespoň tři minuty 1 360 tisíc diváků.

ČT24 přitom zahájila mimořádné vysílání v 09:00 přímým přenosem z katedrály svatého Víta, kde byl uveden do funkce nový pražský arcibiskup a zemský primas Dominik Duka. Vzhledem k tragickému vyústění pádu polského vládního letadla byl přímý přenos z intronizace na ČT24 v 10:42 přerušen a přesunut na ČT2. Program ČT24 byl dán k dispozici mimořádnému zpravodajství z místa, kde po 70 letech došlo k nové tragédii polského národa, který ztratil během několika okamžiků svého prezidenta a významnou část své současné elity.

Toto vysílání, jemuž věnoval program ČT24 vysílání v celkové délce 5 hodin a 46 minut, sledovalo v průměru 201 tisíc dospělých (sledovanost 2,3 % při podílu na publiku 12, 44 %). Bezesporu se o to zasloužilo pohotové zpravodajství doplněné stanovisky významných politických osobností (V. Klaus, V. Havel, G. Brown, A. Merkelová a další), jakož i názory leteckých expertů a dalších odborníků.

Tragický pád polského vládního letounu v Rusku významně zvýšil zájem diváků nejen o zpravodajské pořady, ale také o večerní vysílání ČT2, jemuž dominovalo téma katyňského masakru polských důstojníků a inteligence, který provedly na rozkaz nejvyšších míst oddíly sovětské tajné policie NKVD v roce 1940. Dokument Zločin jménem Katyň si nenechalo ujít v průměru 378 tisíc dospělých diváků (sledovanost 4,3 % při podílu 9,08 %). Večer na téma… Identifikace, jehož byl tento dokument součástí, byl nejsledovanějším vydáním bloku dokumentů za posledních 30. týdnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).