Hlavní navigace

ČT24: Kauza Horáková, mimořádný pořad – sobota 27. 6. od 20:00

[Tisková zpráva] Mimořádný pořad Kauza Horáková o procesu s JUDr. Miladou Horákovou odvysílá Redakce zpravodajství ČT v sobotu 27. června na zpravodajské ČT24 od 20:00 hodin. Moderuje Martin Veselovský.

Sdílet

Pozvání k diskusi přijali: historička Zora Dvořáková (Klub Milady Horákové), historik Jiří Kocian (Ústav pro soudobé dějiny), europoslanec Miloslav Randsdorf (KSČM), dokumentarista Martin Vadas (autor cyklu Proces H).

Výročí procesu se skupinou JUDr. Milady Horákové i dokumentární cyklus České televize Proces H vyvolal debaty, jakým způsobem se přibližují události kolem politických monstrprocesů a historie komunistického Československa vůbec. Platí, že tomuto období se média i učitelé dějepisu věnují mnohem méně, než si zaslouží, jak tvrdí někteří historici? A nebo může být tato éra zneužita k politické diskreditaci, jak si stěžují dnešní komunisté? A co vlastně o tomto období víme a jak se liší jeho historické interpretace? To jsou otázky pro mimořádnou živou diskusi na ČT24, na něž a řadu dalších bude hledat odpovědi moderátor Martin Veselovský se svými hosty.

Repríza pořadu: v neděli 28. 6. na ČT24 od 11:00 a 22:00 hodin. Více informací: www.ct24.cz

Proces H, unikátní 10dílnou dokumentární rekonstrukci, uvedla Česká televize od 31. května do 9. června 2009 na programu ČT2, ve výročních dnech procesu se skupinou JUDr. Milady Horákové. Námět, scénář a režie Martin Vadas.

Česká televize po dlouhých jednáních přesvědčila vedení Národního filmového archivu a to svolilo k umístění cyklu Proces H na web ČT. Diváci budou moci unikátní projekt zhlédnout na internetových stránkách ČT nejpozději tuto sobotu 27. června, tedy v den 59. výročí popravy JUDr. Milady Horákové, Jana Buchala, Záviše Kalandry a JUDr. Oldřicha Pecla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).