Hlavní navigace

ČT24 oslavila páté výročí rekordní sledovaností

[Tisková zpráva] ČT24 zaznamenala v měsíci dubnu rekordní sledovanost, a to jak v celodenním vysílání, tak i v prime time. Zpravodajskému programu se podařilo překročit v měsíčním celodenním podílu na publiku hranici 3,00%. Hodnota Share 3,29% je dosud nejlepším výsledkem v historii ČT24.

Sdílet

Měsíc duben 2010 se stal pro ČT24 mimořádně úspěšným. K nárůstu průměrné celodenní sledovanosti přispěly zejména události spojené se summitem o jaderném odzbrojení v Praze, předvolební vysílání a také přímé přenosy a speciální pořady k tragické letecké havárii polského vládního speciálu v Rusku.

„Je potěšující, že diváky táhne předvolební vysílání. Veřejná služba musí být vždy před volbami nejpodrobnějším zdrojem informací, nabízet politické debaty, přímé přenosy ze zahajování kampaní, tiskových konferencí a přinášet analýzy ekonomických témat. Fakt, že náročné veřejnoprávní předvolební vysílání lidé sledují je důkazem smyslu takových pořadů a věříme, že ČT24 tím upevňuje svou pozici nejserióznějšího zpravodajského média,“ říká ředitel zpravodajství Milan Fridrich.

V žebříčku nejsledovanějších pořadů ČT24 za měsíc duben obsadily přední místa Otázky Václava Moravce 2. část, vysílané exkluzivně na této stanici. Na první příčku se dostaly OVM II. část z 11. dubna, kdy byli hosty pořadu Jiří Paroubek (ČSSD) a Petr Nečas (ODS)) a jejich slovní duel si nenechalo ujít v průměru 328 tisíc dospělých (sledovanost 3,7% při podílu na publiku 13,74%). Třetí pozici zaujali OVM II. část z 18. dubna, kdy pozvání do studia přijali Přemysl Sobotka (ODS) a Jan Kohout, ministr zahraničí vlády ČR a hlavním tématem debaty bylo rozloučení s oběťmi leteckého neštěstí ve Smolensku a reflexe Katyně s průměrnou sledovaností 282 tisíc dospělých diváků. Mimořádnému zájmu se těšily odpolední zprávy a přímé přenosy, které souvisely s pádem letadla ve Smolensku a posledním rozloučením s oběťmi této katastrofy. Rekordní sledovanost měly v dubnu rovněž předvolební speciály Hydeparku, Ekonomická inventura a Události, komentáře zaměřené na politický audit posledních čtyř let s lídry parlamentních stran. Nadprůměrnou sledovanost mají na ČT24 rovněž Otázky Václava Moravce speciál.

Zpravodajskému programu se výkonem 1,62% podařilo dosáhnout měsíčního rekordu i v hlavním vysílacím čase (19–22 hod).