Hlavní navigace

Speciál ČT24: Připravuje studium mladé lidi pro život? – 28. 9.

[Tisková zpráva] Žene české školství ekonomiku kupředu? Učí školy to, co chtějí budoucí zaměstnavatelé? Co absolventům podle firem přesně chybí? Jak se na spojení školy a praxe dívají pedagogové? Odpovědi hledá zpravodajský speciál ČT24 ve středu 28. září od 20:00 do 22:00 hodin.

Sdílet

Česká televize si nechala vypracovat exkluzivní průzkum mezi studenty středních a vysokých škol. Tazatelé zjišťovali, jak si mladí lidé vybírají školy, kde chtějí studovat či zda mají pocit, že je studium dostatečně připravuje pro profesní život. Zajímali se však i o to, jakou mají studenti představu o svém povolání.

Živá diskuse na ČT24 se zaměří na klíčové otázky propojení studia a praxe, zúčastní se jí celá řada tuzemských zaměstnavatelů i pracovníků resortu školství. Do studia přijdou viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, náměstek ministra pro regionální školství Ladislav Němec, ředitel SOŠ a SOU v Hořovicích Vladimír Kebert, ředitel rumburského gymnázia Roman Kroutil, rektor Univerzity Hradec Králové Josef Hynek a místopředseda studentské komory Rady VŠ Ondřej Haška.

Pořad uvede reportážní příběhy se šťastným koncem a příklady spolupráce škol a podniků jak doma, tak za hranicemi. Svými názory přispějí do debaty také profesor Univerzity v Cambridge Rudolf Haňka nebo Tomáš Feřtek z občanského sdružení EDUin.

Diváci se mohou zapojit do diskuse přímo v průběhu vysílání ČT24 na facebooku facebook.com/CT24­.cz nebo prostřednictvím formuláře na webu ČT24 www.ct24.cz.

Pořad v režii Marka Straky moderují Daniela Písařovicová a David Borek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).