Hlavní navigace

Český klub mluvčích udělil zpravodajské ČT24 cenu Signum pietatis

[Tisková zpráva] Zpravodajská ČT24 se stala historicky prvním držitelem ocenění udíleného Českým klubem mluvčích a Komorou PR Signum pietatis – Znamení mravnosti 2010. Ocenění je udíleno médiu, které se v České republice nejvíce zasloužilo o kultivovanou, seriózní a především mravní veřejnou komunikaci.

Sdílet

Signum pietatis – Znamení mravnosti bylo uděleno ČT24 na základě hlasování členů Českého klubu mluvčích. Ocenění si v sále zastupitelstva hlavního města Prahy převzal ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich: „Pro veřejnou službu, kterou ČT24 už pět let je, jde o největší ocenění práce. Ctít zásady objektivity, nestrannosti a nezávislosti je klíčové a právě díky těmto hodnotám je ČT24 jakožto zpravodajský program veřejné služby nenahraditelný: Nepodléhá náladám a momentálním trendům trhu, je progresivním, ale seriózním médiem, které poskytuje maximálně pravdivé zprávy, aktuální přímé přenosy z ČR i ze světa a prestižní politické diskuse o tématech doby.,“

Český klub mluvčích dnes zároveň vyhlásil tradiční profesní ceny v čele s titulem Mluvčí roku, který získal Jiří Wolf, mediálně zastupující Magistrát hlavního města Prahy. Více informací najdete na www.klub-mluvcich.cz/cz/mluv­ci-roku.php.