Hlavní navigace

ČT24: Speciál Sčítání lidu, domů a bytů 2011 – 26. 2.

[Tisková zpráva] Po deseti letech navštíví letos české domácnosti sčítací komisaři. Všechny potřebné informace související se Sčítáním lidu, domů a bytů 2011 nabídne svým divákům také Česká televize ve Speciálu, který startuje v sobotu 26. února od 13:05 na zpravodajské ČT24.

Sdílet

Datum Speciálu Sčítání lidu, domů a bytů 2011 není zvoleno náhodně. Právě 26. února spouští Česká pošta call centrum, kam se lidé mohou obracet se svými dotazy ohledně letošního sčítání. Zároveň začíná „ostrá" fáze projektu a do domácností v celé České republice se vydávají doručovatelé s informačními letáky.

ČT24 podpoří projekt moderovanou diskusí s místopředsedou Českého statistického úřadu Stanislavem Drápalem a projektovou manažerkou Sčítání lidu, domů a bytů 2011 Ivanou Rybákovou z České pošty. Obě státní instituce se na projektu sčítání spolupodílejí. Dalším hostem ve studiu bude 1. viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Z Ostravy se do studia přihlásí také předseda Sdružení azylových domů Jiří Drastík. Speciál ČT24 bude moderovat Lukáš Dolanský a statistické souhrny z virtuálního studia přinese redaktor Richard Samko.

V jednotlivých tematických blocích se bude hovořit o harmonogramu sčítání a o tom, jak je zajištěna bezpečnost dat nebo ochráněno jejich případné zneužití. Diváci se rovněž dozvědí komu a k čemu získaná data slouží. K dispozici budou i novinky: sčítání s využitím internetu nebo sčítání bezdomovců. Chybět nebudou ani výsledky sčítání z roku 2001 a připomenuty budou i nejdůležitější historické milníky od počátku sčítání v roce 1869. Diváci se rovněž mohou těšit na sestřih filmů propagujících Sčítání lidu, domů a bytů z padesátých, osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Více na www.cekatelevi­ze.cz/program

Repríza Speciálu Sčítání lidu, domů a bytů 2011 na ČT24 v neděli 27. 2. od 22:05

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).