Hlavní navigace

Nová média ČT: ČT4 vstupuje na mobily s Androidem

[Tisková zpráva] Česká televize uvádí aplikaci sportovní Čtyřky také pro mobilní zařízení se systémem Android – sportovní zpravodajství, programový plán a živé vysílání ČT4.

Sdílet

Sotva týden po vydání aplikace ČT4 pro chytré telefony Nokia vstupuje sportovní program České televize na třetí mobilní platformu. Od 18. dubna 2011 je doma také na displejích smartphonů a tabletů s operačním systémem Google Android.

Aplikace ČT4 pro Android umožňuje – stejně jako na jiných platformách – číst aktuální sportovní zprávy rozčleněné do rubrik jako je fotbal, hokej, atletika, míčové hry, motorismus, golf, cyklistika nebo zimní sporty. Uživatel má k dispozici samozřejmě aktuální programový plán ČT4 a především si může pustit živé vysílání sportovního programu.

„ČT4 na Androidech znamená, že se daří v předstihu plnit plán Nových médií České televize, dostat programy ČT24 a ČT4 na všechny hlavní systémy v chytrých telefonech, ve kterých je možné kvalitně živě sledovat televizi. Zpravodajství a sportovní přenosy České televize jsou v mobilech nyní přístupné statisícům lidí,“ říká Milan Fridrich, výkonný ředitel Nových médií ČT.

ČT4 začala vysílat v březnu pro iPhony, minulou středu pro mobily Nokia s operačním systémem Symbian a nyní už je k dispozici také ve všech telefonech s „dvojkovou“ verzí operačního systému Android. Aplikaci vyvíjela s Českou televizí firma Inmite, ke stažení je zdarma v Android Marketu: http://market­.android.com/de­tails?id=eu.in­mite.prj.ct.ct4­.android

„Aplikace ČT4 pro Google Android má vedle telefonů význam i pro uživatele některých tabletů, které rovněž běží na tomto operační systému. Nová média ČT se nyní začnou věnovat při pronikaní programů a pořadů České televize na nové platformy právě tabletům. V závěrečné fázi testování je unikátní a obsáhlá aplikace internetového iVysílání pro iPady. Tento online videoarchiv České televize se dostane postupně také na telefony iPhone, chytré Nokie a rovněž na Android,“ nastiňuje Milan Fridrich.

Etapa budování identity České televize na mobilních platformách, v telefonech a tabletech, by měla dle ředitele Nových médií ČT skončit do závěru léta. Pak bude Česká televize své mobilní aplikace jen aktualizovat a vylepšovat dle schopností dalších generací chytrých telefonů a jejich nových funkcí.

Od začátku dubna se Česká televize začala rovněž plně věnovat vývoji aplikací pro chytré televizory, především pro vysílání na platformě hybridní televize HbbTV. Na vstupu iVysílání do platformy HbbTV aktuálně pracují jak čeští, tak slovenští vývojáři. Experimentálně by se hybridní vysílání České televize mělo rozeběhnout už letos na podzim.

Úspěch České televize na poli nových médií podtrhují čísla. Aplikaci ČT24 si na tři hlavní mobilní platformy stáhlo a aktivně ji využívá už přes 70 tisíc uživatelů. Do konce roku by se počet mohl zdvojnásobit. Stejně úspěšná je aplikace ČT4, která už má na iPhone počet stažení téměř 20 tisíc. Další dvě platformy jsou na začátku, očekává se však obdobný zájem.