Hlavní navigace

Čtení z ruky na Vysočině

[Tisková zpráva] Na Vysočině se sejdou tři ženy a dva muži. Potečou slzičky zklamání i štěstí, bude se taktizovat a špičkovat. Všichni se těší do vily finančního poradce Zdeňka, on však žije na výměnku. Zato bydlení a večeře u Lenky potěší i kritického Evžena. Na Primě v 18.00 v pořadu Prostřeno! také dojde na čtení z ruky. Kdo vyhraje 25 000 Kč, je ale zatím ve hvězdách.

Sdílet

Pondělí: kritik Evžen (30)
Vyučený číšník se vyzná ve stolování. Jeho menu ale silně připomíná klasický jídelní lístek v běžných restauracích. Drůbeží játra pana starosty však pochválí i ti, co játra nemusí. Co však dělají v lesnické směsi balkánský sýr a kečup? Evžen se projeví jako největší rýpal týdne. Nakonec dojde i na něj.

Úterý: dělnice Eva (44)
Úvodní pórek uprostřed smažené rolky dělnice z galvanovny je trochu syrový. Pak Eva servíruje hovězí v šípkové omáčce, která ovšem připomíná spíše svíčkovou. Tápe v prostírání, zapomene na sůl a pepř. Dobrá knedlíčková polévka by snesla aspoň pár nudliček. Vejdou se do hostů ještě kynuté buchty?

Středa: ďáblík Ilona (30)
Kynoložka, motorkářka, hledačka pokladů a provozovatelka baru experimentuje s ovocným předkrmem, připomínajícím moučník. Když narazí i s rajskou polévkou, protože na Vysočině se sejde parta poznamenaná školními jídelnami, trochu si popláče. Spraví to kuřecí rolka s játry a ořechy? Iloně spolehlivě zvedne náladu „znalec“ Evžen, který ani nepozná, jaké víno se pije.

Čtvrtek: šokující Zdeněk (30)
Finanční poradce pozve soupeře do domečku pro sardinky, který mu udělá špatnou vizitku. Navrch huj a vespod fuj. Šmejdění proběhne natotata. Jaká bude večeře? Estetický dojem z předkrmu je na výbornou, odtajněné menu o dvou chodech vydatné. Dočká se Evžen slánky?

Pátek: cvičitelka Lenka (30)
Trojnásobná maminka uvaří ve venkovském domě na kachlovém sporáku české menu. Dokonce sama upeče chleba. Bramboračka s houbami sklidí ovace. Jak ale dopadnou vegetariánský falešný tatarák a zelené fazolky? Zakázaný moučník je hříšně tučný, ale také hříšně dobrý. Možná soupeřům zachutná i marinovaná panenka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).