Hlavní navigace

ČTK nabízí průběžné zpravodajství v aplikacích pro iPad a iPhone

[Tisková zpráva] Majitelé tabletů iPad nebo telefonů iPhone, kteří mají zájem o průběžné objektivní a nekomentované zpravodajství v češtině, mají ode dneška nové informační zdroje. Jsou jimi aplikace České tiskové kanceláře, které byly dnes zařazeny do nabídky Apple App Store. V základní verzi s reklamou jsou k dispozici zdarma. Verze pro iPad je první českou zpravodajskou aplikací vyvinutou primárně pro toto zařízení. Odlehčená verze je určena pro telefony iPhone a multimediální přehrávače iPod Touch.

Sdílet

Generální ředitel ČTK Milan Stibral k tomu dnes řekl, že těmito aplikacemi nabídka agentury neskončí a že již nyní její redakční a technický tým pracuje na aplikacích pro náročné klienty a své obchodní partnery i pro další platformy.
Zpravodajské aplikace ČTK pro iPad a iPhone nabízejí výběr z agenturního textového servisu a fotografií, který připravuje redakce ČTK Online. Sloužit mají rychlé orientaci v dění v České republice, ve sportu, ve světě i v ekonomice kdykoli během dne, tedy zpravidla rychleji, než se zprávy objeví v tradičních médiích. Servis je speciálně upraven pro prohlížení na obrazovkách iPadů, které byly na domácí trh oficiálně uvedeny teprve před dvěma týdny.
„Výzvu, kterou pro nás představuje svět mobilních aplikací, tabletů a dalších přelomových inovačních produktů, nebylo možné pominout,“ uvedl generální ředitel agentury Milan Stibral.
Aplikace umožňují, aby uživatelé přímo při čtení upozornili na zajímavé zprávy své přátele na Facebooku, následovníky na Twitteru nebo kolegy a přátele prostřednictvím e-mailu. Mohou si také vybrané zprávy uložit pro pozdější čtení v místech bez mobilního signálu.
Kromě zpravodajství nabízejí aplikace jako bonus brilantní náhledy výběru původních fotografií ČTK a snímků z Fotobanky ČTK v dosud nezvykle vysokém rozlišení. „Pro nás byla volba jasná – pokud chceme naše fotografie opravdu ukázat, pak jsme nebyli připraveni dělat kompromisy,“ uvedl Milan Stibral k technické kvalitě snímků.
Ačkoli o unikátní sbírce historických fotografií ČTK znalci dobře vědí, agentura v aplikacích ukazuje především svou současnou produkci jak reportážních fotografií, kde patří tradičně ke špičce, tak i portrétů a nových ilustračních sad zaměřených na rozdíl od konkurence velkých světových fotobank na české prostředí.
„Na poli tabletů a smartphonů je to jen náš první krok. ČTK se vždy snažila využívat zlomových inovací – a v tomto prostředí vidíme celou řadu nových možností. I v tomto případě ale chceme plnit základní roli tiskové agentury, a tedy nabídnout spolupráci i našim mediálním klientům s projekty, které pro ně budou mít význam a ušetří jim náklady,“ uvedl technický ředitel agentury Jan Kodera.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).