Hlavní navigace

ČTÚ - Rozhodnutí o ceně

[Tisková zpráva] Český telekomunikační úřad dnes vydal rozhodnutí o ceně, které mobilním operátorům od 1. února 2009 stanoví novou výši maximální velkoobchodní ceny za ukončení volání (terminaci) v jejich mobilních sítích. Jedná se o ceny, které platí operátoři mezi sebou za volání směrované do mobilní sítě.

Sdílet

Rozhodnutí o ceně bylo vydáno pro společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s., T-Mobile Czech Republic, a.s. a Vodafone Czech Republic, a.s., na základě provedené kontroly vývoje nákladů, které s terminaci volání souvisí.

ydáním těchto rozhodnutí dochází ke změně výše maximální velkoobchodní ceny pro všechny tři operátory mobilních sítí postupně ve třech krocích, a to od 1. února 2009 na cenu 2,65 Kč/min, od 1. července 2009 na 2,31 Kč/min a od 1.1.2010 na 1,96 Kč/min. Dojde tak ke snížení velkoobchodní ceny o 35 % oproti současně platné ceně 2,99 Kč/min.

Snížením velkoobchodních cen Úřad se úřad snaží vytvořit prostor i pro snížení cen pro koncové uživatele u volání do mobilních sítí.