Hlavní navigace

Čtvrtá řada ordinace v růžové zahradě dotočena

[Tisková zpráva] Scénami z gynekologické ordinace, v nichž MUDr. Gita Petrová (Daniela Šinkorová) vyšetřila několik pacientek a rozdala pár dobrých rad a doporučení, skončilo během uplynulého víkendu natáčení 4. řady seriálu Ordinace v růžové zahradě (byl to 471. natáčení den od začátku natáčení seriálu). Hostivařské ateliéry teď na pár týdnu osiří, ale už v průběhu července se do dekorací ordinací, nemocnice a bytů hlavních hrdinů vrátí štáb i herci, aby pokračovali v natáčení tentokrát již páté řady tohoto nejsledovanějšího původního českého seriálu, který kompletně vzniká v produkci TV Nova.

Sdílet

Na obrazovkách ale osudy lékařů a sestřiček z jedné gynekologické ordinace a nemocnice v Kamenici a jejich rodinných příslušníků, přátel příbuzných a známých budou pokračovat až do 28. června, kdy 158. díl uzavře 4. sérii Ordinace.

Právě na jeho natáčení všichni vzpomínali. Zatímco Gita Petrová o víkendu ordinovala v prostředí jen o málo chladnějším než venku, kde panovala tropická vedra, scénář natáčení poslední scény 4. řady vyžadoval krásné letní počasí, ale den po třech květnových „ledových“ mužích byl bohužel hodně chladný. A tak se lékaři a sestřičky, kteří si vyjeli parníkem po řece, aby oslavili 10. výročí založení gynekologické ordinace ve vile uprostřed růžové zahrady a také čtyřicátiny Gity Petrové, choulili do kabátů a dek, které odkládali jen na nezbytně nutnou dobu záběrů, v nichž předstírali, že venku je příjemné teplo.

Několikatýdenní pauzu před dalším natáčením se budou herci i štáb snažit využít k odpočinku a nabrání nových sil do dalšího natáčení.

Daniela Šinkorová si už pomalu balí kufry a chystá se relaxovat u moře. Rovněž Michal Holan, představitel Vojty Kaňky, někdejšího medika, který po studiích nastupuje jako gynekolog a porodník do kamenické nemocnice, doufá, že se k nějaké té slané „louži“ dostane.

Magdu Zimovou (sestra Míša Prouzová) – čeká v červnu premiéru v Divadle v Dlouhé, kde hraje. Teprve pak jí začne klidnější období, v němž už nebude ani točit, ani zkoušet, jen dohraje divadelní představení a bude točit malý dokument. „Pak už se budu jen věnovat dětem a manželovi,“ těší se Míša Zimová A pak už jen dovolená, zřejmě někde tady u nás. „Jestli někam pojedeme, to se ještě uvidí.“ Kristýna Kociánová (sestra Mirka) –má až do prázdnin představení v divadle v Hradci Králové, kde je v angažmá. „Teším se na dámskou jízdu v autě po Čechách s kolegyněmi z divadla. Také bych ráda jela na Slovensko do hor.“

Láďu Ondřeje (Jakub Mázl) letos čekají pracovní prázdniny. Kromě ordinace totiž točí i další seriál.

Nejméně volného času bude mít režisér Ján Sebechlebský, který musí ve střižně dokompletovat poslední díly 4. řady. Ve zbylém čase prý pojede na Slovensko navštívit rodinu.