Hlavní navigace

Čtvrteční přednášku Vinta Cerfa bude do Internetu přenášet síť CESNET2

[Tisková zpráva] Přednáška viceprezidenta společnosti Google Vinta Cerfa, která se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, bude živě přenášena do celého světa prostřednictvím tuzemské nejpokrokovější internetové sítě CESNET2. Uživatelé Internetu budou moci shlédnout přednášku Vinta Cerfa na svých monitorech v kvalitě srovnatelné s televizním vysíláním.

Sdílet

„Jsem potěšen, že špičkové parametry sítě poskytneme právě na zajištění přenosu přednášky Vinta Cerfa. Byl to totiž on, kdo mě na začátku devadesátých let během mého studijního pobytu ve Spojených státech osobně zasvěcoval do plánů dalšího rozvoje Internetu. Od té doby si jej velmi vážím a jsem rád, že se s ním mohu znovu setkat," řekl ředitel sdružení CESNET Ing. Jan Gruntorád, CSc.

Viceprezident a Chief Internet Evangelist společnosti Google Vint Cerf přijede do České republiky 4. dubna, aby se tady setkal s představiteli univerzit, vědci a studenty. Na začátku sedmdesátých let minulého století byl jednou z vůdčích postav týmu, který vyvinul protokol TCP/IP, který tvoří technologický základ sítě Internet. Určuje totiž formát a způsob, jakým data počítačovou sítí putují. Zásadní výhodou protokolu TCP/IP je vysoká efektivnost přenosu dat a také jeho odolnost proti vzniku chyb během jejich cesty.

Vint Cerf svou přednášku o budoucnosti Internetu zahájí ve čtvrtek 5. dubna ve 14.30 hodin. Sledovat ji bude možné on-line na http://prenosy­.cesnet.cz. Studenti ČVUT i dalších, především technických univerzit budou přednášku sledovat v posluchárnách v rámci své výuky, např. na Technické univerzitě v Liberci, na Masarykově univerzitě a na Vysokém učení technickém v Brně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).