Hlavní navigace

Cukrárna: Diváci mlsají seriálovou novinku České televize ve velkém!

[Tisková zpráva] Česká televize uvedla v pondělí 8. 11. 2010 od 20:00 hodin na ČT1 úvodní díl třináctidílného premiérového seriálu Cukrárna. Epizodu s názvem Prázdný byt sledoval 1 milion 269 tisíc diváků včetně dětí.

Sdílet

V pondělí 8. listopadu 2010 Česká televize odvysílala od 20:00 hodin na programu ČT1 první část nového seriálu Cukrárna. Díl s názvem Prázdný byt viděl v průměru 1 milion 234 tisíc dospělých (sledovanost 13,9 % při podílu na publiku 30,93 %) a 35 tisíc dětí. Cukrárna se stala nejúspěšnějším pořadem po 20. hodině na všech TV (viz graf níže).

Seriál sledovala každá třetí žena (podíl na publiku 34,86 %) a každý čtvrtý muž (podíl na publiku 25,64 %) v danou dobu u televizoru. Nadprůměrně Cukrárnu sledovali diváci starší 45 let a středoškolsky nebo vysokoškolsky vzdělaní diváci.

Třináctidílný cyklus napsal Jan Míka a režie se ujal Dušan Klein. Hlavní dějovou linku představuje život v cukrárně, do níž jednoho dne vstoupí, po pohřbu své kamarádky, trojice svérázných důchodkyň – Bláža, Dana a Olga, které ztvárnily Iva Janžurová, Jana Štěpánková a Naďa Konvalinková. Žádná z nich netuší, jak toto setkání změní jejich životy. Majitelka cukrárny Veronika Žilková v roli Radky Sladké nemá na svůj podnik čas, protože se převážně sama stará o svoji početnou rodinu a na nic jiného jí nezbývá čas…