Hlavní navigace

ČVUT a Cisco připravily pro studenty akademické hry v oblasti počítačových sítí

[Tisková zpráva] Společnost Cisco Systems ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze pořádá další ročník národní soutěže Networking Academy Games 2010 (NAG), která se uskuteční v sobotu 27. března 2010. Studenti středních a vysokých škol zapojení do vzdělávacího programu Cisco Networking Academy budou moci opět poměřit své síly a znalosti z oblasti počítačových sítí. Soutěž začne v 8.00 hodin v místnosti 606 na Fakultě elektrotechnické ČVUT (Technická 2, Praha 6).

Sdílet

Změnou oproti předešlým ročníkům soutěže je rozdělení soutěžních kategorií UNI (Universal) a PT (Packet Tracer) na subkategorie podle dosažené úrovně studia programu NetAcad, motivující k vyššímu zájmu studentů o soutěž a současně umožňující lepší ocenění všech nejlepších talentů. Do letošního ročníku se registrovalo celkem 69 studentů. Soutěž, stejně jako po minulé roky, bude probíhat paralelně v Praze (Fakulta elektrotechnická ČVUT) a v Brně (Fakulta informačních technologií VUT) a soutěžící se mohou volně rozhodnout, kde se soutěže zúčastní.

Cílem soutěže NAG, kterou Cisco Systems každoročně ve spolupráci s dalšími partnery organizuje, je umožnit studentům prezentovat znalosti a dovednosti, které díky studiu v programu Cisco NetAcad získávají na své škole. Podněcování zájmu o studium síťových technologií a vychovávání IT profesionálů je součástí řady aktivit Cisco v oblasti budování a vzdělávání komunity studentů. Soutěž NAG 2010 je tento rok také součástí iniciativy Evropský týden IT dovedností 2010 – „European e-Skills Week 2010“. Evropský týden IT dovedností 2010 je kampaň iniciovaná Evropskou komisí – Generálním ředitelstvím pro podniky a průmysl. Je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech.

Kořeny vzdělávacích aktivit Cisco Systems na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze sahají do roku 2000, kdy zde byla otevřena vůbec první regionální Cisco Networking akademie v ČR jako společný projekt sdružení CESNET a katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Od svého vzniku přispívá tato akademie významnou mírou k rozvoji programu Networking Academy nejen v Praze, ale i na národní a mezinárodní úrovni.

Vítěze čekají lákavé hodnotné ceny. Ti nejlepší budou moci následně reprezentovat ČR v mezinárodních soutěžích, např. v mezinárodním kole soutěže NAG v maďarském Debrecíně.

Další informace o soutěži NAG 2010 naleznete na http://www.netacad-games.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).