Hlavní navigace

Studentům ČVUT v Praze bude přednášet viceprezident Googlu

[Tisková zpráva] Katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze pozvala na 13. října na ČVUT viceprezidenta společnosti Google Dr. Alfreda Z. Spectora. Studentům bude přednášet o výzkumu, inovacích a vlivu technologií na společnost. Přednáška se uskuteční od 13.30 hodin v posluchárně 209 Fakulty elektrotechnické ČVUT (Technická 2, Praha 6).

Sdílet

„Věříme, že přednáška Dr. Spectora přispěje k dalšímu prohloubení vzájemné spolupráce mezi ČVUT a Googlem a studenty bude motivovat k novým nápadům a hledání řešení vhodných pro Google,“ říká prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., vedoucí katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

O dosavadní úspěšné spolupráci svědčí například udělení prestižního stipendia Google Fellowship doktorandovi ČVUT Lukáši Zichovi jako prvnímu studentovi v bývalém Východním bloku a přidělení třech výzkumných grantů zaměřených na nejperspektivnější technologie katedře kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

„Hlavním pilířem Googlu jsou neustálé inovace, a proto dnes patří k nejdynamičtějším internetovým společnostem. Snaží se o identifikaci a podporu talentů v celosvětovém měřítku a vyhledává to nejlepší z nejlepšího. Návštěva viceprezidenta Googlu pana Spectora dokumentuje, že ČVUT se již dostalo do povědomí vedení Googlu jako kvalitní univerzita, dobrá líheň špičkových talentů a jako potenciální partner pro širší spolupráci,“ doplňuje prof. Mařík.

„Google pochází z akademického prostředí, založili jej dva studenti – Larry Page a Sergey Brin, takže školy a podpora mladých talentů jsou pro nás dlouhodobě velmi důležité. Studentům nabízíme různé globální i lokální programy, do kterých se mohou zapojit a využít vlastní inovativní nápady,“ říká Petr Sadílek z českého Googlu, který se programům pro školy věnuje.

Během návštěvy Dr. Spectora na ČVUT mu bude také představen výzkumný potenciál připravovaného Českého institutu informatiky a kybernetiky.

Dr. Alfred Z. Spector nastoupil do společnosti Google v roce 2007. Je zodpovědný za výzkum a za inovace v oblastech, jako je například open source, zdraví, univerzitní vztahy a další. Mnoho svého času věnuje podpoře spolupráce Google s výzkumem na univerzitách.

Doktorát získal Dr. Alfred Z. Spector v oboru počítačových věd na Univerzitě ve Stanfordu, bakalářský titul v oblasti aplikované matematiky na Harvardu. Je členem Národní akademie inženýrství, Americké akademie umění a věd, IEEE a ACM. V roce 2001 obdržel Cenu Tsutomu Kanai od IEEE za práci na škálovatelných architekturách a distribuovaných systémech.

Přednášku Dr. Spectora bude možné sledovat on-line na webových stránkách ČVUT http://www.cvut.cz