Hlavní navigace

CZ.NIC se otevírá veřejnosti

[Tisková zpráva]

Sdílet

CZ.NIC se otevírá veřejnosti

Na včerejší valné hromadě sdružení CZ.NIC došlo ke schválení zásadních dokumentů:

  • otevření se CZ.NICu novým členům snížením vstupního poplatku a zjednodušením vstupní procedury
  • sdružení revolučně přepracovalo své stanovy a zavádí komorový systém
  • byl zvolen nový člen představenstva, ing. Jiří Kysela, a nový člen dozorčí rady, známý nezávislý novinář, RNDr. ing. Jiří Peterka

Praha, Česká republika – 21. června 2005 – sdružení CZ.NIC z.s.p.o., správce domény nejvyšší úrovně .cz, na své včerejší valné hromadě odsouhlasilo několik revolučních změn, které budou mít za důsledek větší otevření se veřejnosti a přizvání dalších nových členů. Po bouřlivém a napínavém téměř sedmihodinovém jednání byly přijaty následující změny:
Byl snížen vstupní poplatek z dosavadních 50 000 Kč na 5 000 Kč, zároveň se zjednodušuje vstupní procedura – o členství se nemusí žádat, ale automaticky vzniká na základě splnění jednoduchých kriterií.
Sdružení přepracovalo své stanovy – přechází se při hlasování na komorový systém. Členové byli tak rozděleni do tří komor: Komora ISP, Komora registrátorů a Komora držitelů domén.
Byl zvolen nový člen představenstva – Ing. Jiří Kysela ze společnosti Dell, který nahradil Mgr. Ondřeje Filipa, který se bude věnovat práci ředitele sdružení. Na uvolněné místo v dozorčí radě po ing. Kyselovi byl zvolen známý nezávislý novinář, RNDr. ing. Jiří Peterka.
Důležitou zprávou zejména pro média je, že sdružení bude zveřejňovat zkrácené zápisy z jednání valných hromad.
O sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.
CZ.NIC, z. s. p. o., je zájmové sdružení právnických osob založené 24. května 1998 patnácti právnickými osobám – předními poskytovateli služeb Internetu. V současné době má 31 členů a je zapsáno u Magistrátu hl. města Prahy. Sdružení bylo založeno, aby převzalo vedení centrální databáze domén pod hlavní doménou .cz a zajistilo profesionalizaci této služby. Sdružení od 1. 9. 1999 zajišťuje registraci domén druhé úrovně pod národní doménou .cz, provoz jmenných serverů pro doménu .cz a související činnosti. Od října 2003 spolupracuje s na těchto činnostech s řadou komerčních registrátorů.

Kontakt pro novináře:

Ondřej Filip
Ředitel
CZ.NIC, z.s.p.o.
+ 420 235 355 309
E-mail: ondrej.filip@nic­.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).