Hlavní navigace

CZ.NIC zveřejňuje nový ceník služeb

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika 14. června 2007 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, vydalo v souvislosti s přechodem na nový registrační systém české národní domény nový ceník služeb, platný od 1. října 2007. Od tohoto data klesne velkoobchodní cena registrace domény CZ ze současných 400 Kč na 190 Kč. Koncovou cenu pro držitele domén určují registrátoři domén CZ, v závislosti na svých nákladech, marži a 19% DPH.

Sdílet

„Razantní snížení velkoobchodní ceny registrace domény CZ je možné díky přechodu na nový a podstatně efektivnější systém pro správu domény CZ, který bude provozovat přímo CZ.NIC,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „Převod správy domény CZ od outsourcingového partnera na sdružení proběhne k 1. říjnu letošního roku, ve stejný den vstoupí v planost i nový ceník.“

Vývoj poplatku za držení domény CZ
Přestože poplatek za držení domény CZ od roku 2004 průběžně klesá, toto ohlášené snížení je zatím největší v dosavadní historii domény CZ.

Nový systém pro správu domény CZ
Nový systém pro registrace a správu domény CZ, který bude spuštěn 1. října 2007, obsahuje i mnoho změn z pohledu registrátorů, zejména v technickém fungování registru. Díky provozu registru přímo ve sdružení CZ.NIC bude v budoucnu možné mnohem pružněji reagovat na nové požadavky registrátorů i držitelů domén. Přechod na nový systém přinese zjednodušení celého procesu registrace i správy domén CZ, systém bude pro uživatele komfortnější a snáze uchopitelný. Nový systém pro registraci a správu domén vyvinulo a provozuje sdružení CZ.NIC, od září 2006 na něm již běží registrace domén ENUM.

Nástroj na kontrolu údajů o doméně
Držitelé domén často zapomínají na aktualizaci svých kontaktních údajů, uvedených u domén, v případě jejich změny. Nekorektní či neaktuální údaje v databázi mohou držitelům domén způsobit problémy při prodlužování registrací domén nebo jejich převodu. Sdružení CZ.NIC připravilo pro držitele domén speciální internetovou stránku na adrese http://migrace­.nic.cz, kde si mohou držitelé snadno ověřit, zdali jsou jejich kontaktní údaje aktuální a správné. Zároveň zde najdou návod, jak a kde řešit případnou změnu svých údajů.

Další podrobnosti o převodu správy domény CZ na nový systém budou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách sdružení CZ.NIC na adrese http://www.nic.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).