Hlavní navigace

CZECH COMPUTER exkluzivním partnerem GeForce3D Vision

[Tisková zpráva] CZECH COMPUTER exkluzivním partnerem nVidia a Samsung pro start nového produktu GeForce 3D Vision, showroom CZC v Praze 4 je jediným místem, kde je možné novou technologii osobně vyzkoušet

Sdílet

Praha 11. 5. 2009 – CZECH COMPUTER (czc.cz) je prvním prodejcem v ČR, který nabízí unikátní novou GeForce 3D technologii, kterou vyvinul největší světový výrobce grafických karet nVidia. Celý systém, založený na bázi stereoskopie, je složen ze speciálních brýlí, které společně s grafikou nVidia a speciálním monitorem umožňují v tuto chvíli nejkvalitnější 3D zobrazení. Tato nová technologie je určena zejména hráčům počítačových her, pro které je v této technologii připraveno již více než 300 her, včetně klasiky jako je Half-Life 2, Zaklínače či Crysis.

Nová technologie GeForce 3D Vision funguje nejlépe se speciálním 120Hz LCD monitorem, který v tuto chvíli nabízí korejský výrobce Samsung pod modelovým označením 2233RZ. Technologie ale funguje se všemi CRT monitory s frekvencí od 100Hz výše. Oproti minulým 3D technologiím je GeForce použitou frekvencí 120 Hz mnohem šetrnější ke zraku, takže je možné bez jakékoliv újmy sledovat 3D obraz i několik hodin.

„CZC má ode dneška skladem k dispozici polovinu všech produktů, alokovaných pro ČR, kromě nabídky setu brýlí a monitoru nabízíme i možnost koupě samostatných brýlí,“ říká Pavel Kunert, vedoucí marketingu CZECH COMPUTER. „Naše prodejní místo v Praze 4 bude od zítřka jediným demo místem v ČR, kde bude možné novou technologii osobně vyzkoušet,“ dodává Pavel Kunert.

První recenze 3D technologie hovoří o největší vizuální revoluci od dob zavedení prvního voodoo akcelerátoru. Princip funguje na systému rychlého prokládání obrazů pro levé a pravé oko s plnou synchronizací s brýlemi se skly z tekutých krystalů, které pomocí grafické technologie nVidia synchronně střídavě zatmívají levé a pravé oko.

CZECH COMPUTER s.r.o. (CZC.CZ) patří mezi tři největší internetové obchodníky s výpočetní technikou v České republice a na Moravě. Za 10 let své existence prodal 8 mil. produktů asi 1,8 mil. zákazníkům, roční obrat v roce 2008 dosáhl 1 mld. Kč. CZC.CZ je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.CZ zaměstnává přes 100 zaměstnanců a kromě internetových prodejních aktivit má dvě prodejní místa v Praze a Příbrami. Současnými majiteli jsou zakladatelé společnosti manželé Matějkovi, od začátku roku 2009 se stal novým 25% podílníkem CZECH COMPUTER s.r.o. dlouholetý ředitel společnosti Stanislav Gaj. (více na www.czc.cz)