Hlavní navigace

Czech ICT Alliance monitoruje výběrová řízení po IT z celé EU a koordinuje společné nabídky

[Tisková zpráva] Czech ICT Alliance opět rozšiřuje okruh poskytovaných služeb. Nově nabízí monitoring výběrových řízení a zakázek pro ICT firmy v rámci celé Evropské unie. Chystá se rovněž koordinovat vytváření strategických mini-aliancí, jež budou podávat společné nabídky a zvýší tak šanci na úspěch českých ICT firem.

Sdílet

Czech ICT Alliance, exportní oborová aliance vládní agentury na podporu obchodu CzechTrade, přichází s novými službami, jejichž prostřednictvím chce dále rozšiřovat možnosti uplatnění českých ICT firem a dále posilovat jejich pozici na evropském trhu. Z oficiálního serveru Evropské unie pro výběrová řízení zejména veřejných organizací – Tenders Electronic Daily (ted.europa.eu) bude dle specifických požadavků členských firem nejen monitorovat vhodná výběrová řízení po IT, ale zejména koordinovat společné nabídky a vytváření konsorcií.

„Velice dobře si uvědomujeme, že v současné ekonomické situaci je třeba pro české ICT společnosti hledat další možné zdroje obchodních příležitostí a zakázek v zahraničí,“ zdůvodnil rozšíření služeb výkonný ředitel aliance Michal Zálešák. „Komplexní monitoring všech dostupných zdrojů, vyhodnocování jednotlivých poptávek a jejich předkládání členským firmám považujeme za jednu z cest, jak dosáhnout většího úspěchu českého ICT v Evropě,“ dodal.

Již první analýza otevřených výběrových řízení přinesla úspěch – podařilo se identifikovat více než 50 tendrů, do kterých se české firmy mohou přihlásit. „Czech ICT Alliance představuje zhruba 30 firem, zaměřených na export ICT služeb a produktů. Hlavní naši přidanou hodnotou je možnost vytvářet zahraniční účelové mini-aliance 2–3 firem, které si sice v ČR konkurují, ale pro zahraniční výběrová řízení mohou připravit společné kvalifikované nabídky. Na tyto zakázky by jednotlivě nedosáhly, ale díky společnému postupu snadno mohou,“ dodává výkonný ředitel aliance Michal Zálešák.

Czech ICT Aliance hodlá využívat nejen své zkušenosti, ale také úzké spolupráce s obchodními rady a zahraničními kancelářemi CzechTrade. V minulosti se tato spolupráce osvědčila při pořádání mnoha obchodních misí zejména v západní Evropě.