Hlavní navigace

Czech ICT Alliance: Tisková zpráva ze dne 16. 10. 2009

[Tisková zpráva] Czech ICT Alliance zajistí oficiální účast České republiky na akci Global Sourcing Forum + Expo v New Yorku. Účast českých ICT firem podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Sdílet

  • Česká republika se oficiálně zúčastní akce Global Sourcing Forum + Expo.
  • Účast podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.
  • Prezentaci ČR a českých ICT firem zajistí Czech ICT Alliance.

Oficiální účast České republiky, resp. českých poskytovatelů IT služeb na mezinárodním veletrhu a konferenci Global Sourcing Forum + Expo v New Yorku, kterou organizuje a podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, zajistí Czech ICT Alliance, oficiální exportní aliance vládní agentury CzechTrade. Tradiční akci pořádá společnost OutsourceWorld a patří k nejprestižnějším veletrhům v USA, které se zaměřují na oblast IT outsourcingu.

Czech ICT Alliance chce v rámci účasti využít současný pokles americké ekonomiky, k němuž došlo v souvislosti s tzv. ekonomickou krizí, a dle aliance je významnou příležitostí pro české IT firmy. „V okamžiku, kdy nastane recese, hledají firmy možnosti, jak ušetřit. České IT firmy jsou jim schopné nabídnout mnohem výhodnější programátorské a IT služby s velmi vysokou kvalitou,“ je přesvědčen Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance. „Tuto příležitost je třeba využít. Proto ve spolupráci a za podpory MPO plánujeme na tomto prestižním veletrhu prezentovat nejen firmy, ale i Českou republiku jako cenově mnohem příznivější destinaci na vývoj software.“

Vzhledem k významu akce a potenciálnímu přínosu účasti bylo rozhodnuto o oficiální podpoře společné prezentace České republiky a IT firem zastřešovaných Czech ICT Alliance ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu. Z příspěvku úřadu bude hrazen společný stánek, na němž budou prezentovány české IT firmy a také propagována Česká republika.

Cílem účasti zastřešované Czech ICT Alliance je:

  • podpořit české poskytovatele IT služeb, kteří se při účasti na akci budou moci představit potenciálním zákazníkům,
  • vygenerovat konkrétní poptávky na projekty pro firmy, které se veletrhu přímo nezúčastní,
  • podpořit image České republiky jako vhodného partnera v oblasti IT.

O veletrhu a konferenci Global Sourcing Forum + Expo:
Global Sourcing Forum + Expo se uskuteční v J. Javits Convention Center v New Yorku ve dnech 11. a 12. listopadu 2009. Pořadatelé očekávají, že se veletrhu a konference zúčastní několik tisíc vrcholových manažerů významných amerických firem, kteří přímo rozhodují o potenciálních IT zakázkách, jejichž objem se pohybuje v řádu desítek až stovek milionů dolarů. Jedná se striktně o veletrh typu B2B. To znamená, že účastníky jsou výhradně zástupci firem, kteří mají zájem navázat obchodní kontrakty.

O Czech ICT Alliance:
Czech ICT Alliance vznikla formálně v září 2005 pod záštitou agentury CzechTrade, vládní České agentury na podporu obchodu a od té doby zrealizovala celou řadu zahraničních aktivit na podporu českého ICT exportu. Nejvýznamnějším projektem byl národní den v rámci veletrhu CeBIT se zaměřením na outsourcing.

Hlavním cílem Aliance je využít výhod České republiky a vybudovat silnou značku kvalitního českého ICT a také napomoci získat firmám konkrétní kontakty na potenciální zákazníky, jež přetvoří v úspěšně realizované projekty. A právě ty jsou tím nejlepším PR českého ICT v zahraničí.